אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטלייף תבצע רכישה חוזרת של מניות במיליארד דולר צילום: בלומברג

מטלייף תבצע רכישה חוזרת של מניות במיליארד דולר

זאת בזמן שחברת הביטוח הגדולה בארצות הברית ממתינה להחלטה האם תוכרז כמוסד פיננסי לא בנקאי שיוטלו עליו הגבלות הון רגולטורי

10.06.2014, 16:43 | שירות כלכליסט
מטלייף (MET), חברת הביטוח הגדולה ביותר בארצות הברית במונחים של היקף נכסים, הודיעה כי בכוונתה לבצע רכישה חוזרת של מניות בשווי של עד מיליארד דולר. זאת כחלק ממאמצי החברה להחזיר הון לבעלי המניות, בעודה ממתינה להחלטה האם תוכרז על ידי המועצה לפיקוח על היציבות הפיננסית כמוסד פיננסי לא בנקאי חשוב סיסטמתית (SIFI). תואר שנוצר על ידי רפורמת דוד-פרנק לאחר המשבר במערכת הפיננסית האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

בכוונת החברה לנצל את האישור הקיים מצד הדירקטוריון לרכישה חוזרת של מניות. חברת הביטוח ביצעה בפעם האחרונה רכישה חוזרת (buy back) של מניותיה ב-2008, השנה בה פרץ המשבר הפיננסי. שווי השוק הנוכחי של מטלייף עומד כיום על קרוב ל-62 מיליארד דולר.

בהצהרה שפורסמה היום הודיע יו"ר, נשיא ומנכ"ל מטלייף, סטיבן קנדריאן כי החברה חוזרת לרכוש מחדש מניות מכיוון שהיא ממשיכה לצבור הון, ואילו מסגרת הזמן של הבנק הפדראלי המרכזי לקבוע חוקים לגבי ההון הרגולטורי ודרישות אחרות ממשיכה להתרחב.

סטיבן קנדריאן - יו"ר, נשיא ומנכ"ל מטלייף, צילום: בלומברג סטיבן קנדריאן - יו"ר, נשיא ומנכ"ל מטלייף | צילום: בלומברג סטיבן קנדריאן - יו"ר, נשיא ומנכ"ל מטלייף, צילום: בלומברג

"הנחנו שחוקי ההון הקשורים למוסד פיננסי החשוב סיסטמתית יפורסמו כבר בשלב זה, אך הצהרות אחרונות שפרסם הבנק המרכזי מצביעות על כך שהטיוטה כנראה תתפרסם רק ב-2015", ציין קנדריאן. "בינתיים ההון שלנו ממשיך להצטבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות