אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשד: פואד ובניו קיבלו כ־5 מיליון שקל צילום: אלכס קולומויסקי

החשד: פואד ובניו קיבלו כ־5 מיליון שקל

המשטרה הרחיבה אתמול את היקף החקירה נגד בן־אליעזר בחשד שקיבל כספים נוספים מאנשי עסקים שונים. בן־אליעזר מכחיש את החשדות

12.06.2014, 08:44 | זוהר שחר לוי, תומר גנון ורוני זינגר

ח"כ בנימין בן־אליעזר נחקר אתמול בפעם השנייה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה בחשד לקבלת כספים שלא כדין. החקירה הקודמת של בן־אליעזר נערכה ביום שישי האחרון, אז הוא עוד נמנה עם המועמדים לנשיאות. חקירתו השנייה נקבעה ליום המחרת, מוצאי שבת, אולם מאחר שהוא הסיר את מועמדותו מהמירוץ לנשיאות ובשל מצבו הרפואי - היא נדחתה.

קראו עוד בכלכליסט

ככל שמתקדמת החקירה חושדים החוקרים כי סכומי הכסף שהועברו לבן־אליעזר גבוהים מכפי שחשבו בתחילה, וכעת ההערכה היא כי הוא קיבלו כ־5 מיליון שקל מאנשי עסקים שונים שיזומנו לחקירה בימים הקרובים.

בן־אליעזר שיתף פעולה בחקירתו וחזר וטען כי קיבל כסף מאיש העסקים אברהם נניקשווילי כיוון שלא יכול היה לקבל משכנתא בבנק. הוא הכחיש קבלת כספים נוספים. "לגרסתו הוא אדם מבוגר", אומר אחד ממקורביו, "לא בכל דבר טיפל בעצמו, והוא לא זוכר. כשיישאל מאיפה הביא כל שקל לדירה, הוא יצטרך להביא תשובות".

בנימין בן אליעזר, צילום: ישראל הדרי בנימין בן אליעזר | צילום: ישראל הדרי בנימין בן אליעזר, צילום: ישראל הדרי

במרכז החקירה עומדות השאלות כיצד מימן בן־אליעזר את דירת הפאר שרכש ביפו, מה עמד מאחורי הלוואה של 400 אלף דולר שנתן לו נניקשווילי ואיך קשורים לכך כ־300 אלף דולר שהומרו בעמדת המרת מטבע חוץ וכ־600 אלף דולר שהחזיק בן־אליעזר בכספת בסניף בנק דיסקונט בירושלים והמקור שלהם טרם הוברר.

אתמול נחשף ב"כלכליסט" כי נניקשווילי הודה בחקירתו כי העביר מאות אלפי דולרים לבנו של בן־אליעזר וסיפר שההלוואה שנתן ניתנה כ"עזרה לחבר". בחקירתו אתמול נשאל בן־אליעזר על אותן ההלוואות בניסיון לברר אם ניתנו לנניקשווילי תמורה כלשהי או טובת הנאה, דבר שעשוי להפוך את החשד מקבלת כספים שלא כדין לשוחד.

גם הכספת שפתחו השבוע חוקרי המשטרה בסניף דיסקונט בירושלים עמדה במרכז החקירה. עניינה, כך לפי גורמים המעורבים בחקירה, עלה בחקירתו הראשונה של בן־אליעזר ביום שישי, אז סיפר לחוקרים על קיומה והביע הסכמתו לפתוח אותה. עם זאת, בן־אליעזר דיווח כי הסכום המוחזק בכספת נמוך מ־600 אלף הדולרים שנמצאו בה בסופו של דבר.

בנימין בן אליעזר צפוי להיחקר שוב בשבוע הבא.

  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
שימו לב טוב טוב, תתלו את הרשימה הזו על המקרר
הורשעו בפלילים: צחי הנגבי משה קצב אברהם הירשזון שלמה בניזרי אריה דרעי חיים רמון גונן שגב איציק מרדכי עזר וייצמן אהוד אולמרט נחשדו בפלילים או שמתנהלת נגדם חקירה: רוחמה אברהם יעקב אדרי דליה איציק אפי איתם בנימין אלון אלי אפללו נעמי בלומנטל בנימין בן אליעזר אליהו בן מנחם רוני בר און ענבל גבריאלי מיכאל גורולובסקי זהבה גלאון גילה גמליאל יצחק בוז'י הרצוג יחיאל חזן סאלח טריף אברהם יחזקאל גלעד ארדן דני יתום ישראל כץ לימור לבנת אביגדור ליברמן עמרם מצנע דני נווה בנימין נתניהו אברהם פורז שמעון פרס עמיר פרץ יאיר פרץ רובי ריבלין מאיר שטרית סילבן שלום אריק שרון עמרי שרון
זכות הציבור לדעת  |  15.06.14
30.
לא ברור מה יותר חמור, היושרה של מנהיגי ישראל או הטיפשות שלהם
את המדינה מנהלים חבורת אנשים מוגבלים או בראשם ביבי שכול העולם צוחק על טיפשותו אז לא ברור האם זה שבחרנו גנבים או זה שבחרנו טיפשים יותר גרוע מה שברור זה שכל עם מקבל את מה שמגיע לו, אז בזמן שרמת החיים של אדם עני בארה"ב טובה מעשירון עליון בארץ ביבי יספר לנו שכלכלת ישראל חזקה וזה ברור הרי בישראל עבדות היא בחוק, אתם העבדים
15.06.14
לכל התגובות