אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי כפר שלם תובעים את אזורים: משתמשת בעבריינים כדי לסגת מהסכם הפיצויים צילום: יריב כץ

תושבי כפר שלם תובעים את אזורים: משתמשת בעבריינים כדי לסגת מהסכם הפיצויים

33 מגישי התביעה טוענים כי הובטחו להם 72 דירות מתוך 480 דירות בפרויקט אך עתה מציעה להם החברה רק 27 דירות ואילו לגורמים העבריינים ביניהם יוסי סעדון וצבי נמני, 3% מהפרויקט; אזורים: "מדובר בתביעה צינית ומקוממת"

18.06.2014, 16:56 | יעל דראל

שבוע בלבד לאחר שהכנסת אישרה בקריאה טרומית את החוק לפינוי ופיצוי של תושבי כפר שלם בדרום תל אביב – שנועד להסדיר את זכויותיהם של תושבי המקום ואת זכותם לפיצויים – הגישו היום (ד') עשרות מתושבי האזור תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד חברת אזורים, בשליטת הרשי פרידמן, בטענה כי החברה נסוגה מהסכם פיצויים שגיבשה עימם תוך שימוש בגורמים עברייניים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי טענת התובעים, כולם צאצאי בני משפחת יפת, אשר התיישבו במקום ("חוות יפת") – בשטח של 22 דונם, במסגרת הסכם הפיצוי שגיבשו עם החברה הובטחו להם 72 דירות מתוך 480 דירות בפרויקט שאותו מקימה אזורים בכפר שלם – אך לטענתם החברה נסוגה מהבטחתה, והפעילה גורמים עבריינים כדי לאלץ את הדיירים להסתפק ב־27 דירות בלבד.

הרשי פרידמן, מנכ"ל אזורים, צילום: עמית שעל הרשי פרידמן, מנכ"ל אזורים | צילום: עמית שעל הרשי פרידמן, מנכ"ל אזורים, צילום: עמית שעל

בכתב התביעה שהוגש בשם 33 תושבים נכתב כי ההסכמות המקוריות של החברה עם הדיירים גובשו בשנת 2011, באמצעות המנכ"ל דאז דוד נצר. התובעים מצידם מציגים הסכם מפורט שגובש מול חברת אזורים, במסגרתו סוכמו מספר יחידות הדיור, גודלן ותנאים נוספים. עם זאת, בכתב התביעה מצוין כי לאחר החלפת השליטה בחברה בחודש פברואר 2011 ועם מינויו של מנכ"ל חדש, אופיר גרינברג, החלה בהדרגה אזורים לסגת מההסכם. “התברר לתובעים, לדאבון ליבם, כי אזורים החליטה לשכור את שירותיהם של עבריינים כדי להפחיד את התובעים, להלך עליהם אימים כדי שיסכימו לחתום על חוזה חדש בתמורה הנופלת בסדרי גודל מן המוסכם", נטען בתביעה.

בהמשך נכתב עוד כי "התובעים נדהמו לשמוע כי אזורים התחייבה לתת לעבריינים לא פחות מאשר 3% מהפרויקט, דהיינו כ־15 דירות ובלבד שישברו את רוחם של התובעים ויביאו אותם לוותר על החוזה הקודם כך שזכויותיהם יירכשו בנזיד עדשים", נכתב עוד. הגורמים העבריינים שאותם מציינים התובעים בכתב התביעה הם יוסי סעדון, ששמו נקשר בעבר עם משפחת אלפרון, וצבי נמני, ששמו נקשר עם העבריין יוסי הררי ("כנופיית רמת עמידר").

לטענת התושבים, באחת מן הפגישות שקיימו נציגי אזורים (סעדון ונמני) עם נציג התושבים של כפר שלם הם אמרו לו בשם בעל השליטה באזורים: "חזיר קטן מגדלים וחזיר גדול שוחטים. ואתה חזיר גדול".

זה יותר מ-40 שנה נעשו ניסיונות הן מצד הרשויות הממשלתיות והעירוניות והן מצד גורמים פרטיים, לפנות את מתחם כפר שלם בדרום מיושביו ולבנות במקום שכונת מגורים חדשה – בין השאר כמענה למחסור ביחידות הדיור הקיים בעיר. בשנים האחרונות הואט הליך הפינוי.

התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין אבי וינרוט ואריאל דינובצקי.

מחברת אזורים נמסר: “מדובר בתביעה צינית ומקוממת. אנו הבעלים הרשום בטאבו של מקרקעין בכפר שלם, בהם עושים שימוש משך עשרות שנים התובעים, שהינם פולשים, ללא תשלום כל תמורה בגין כך. באשר לטענות על ייצוג של החברה באמצעות גורמים עבריינים, הרי שמדובר בבדיה מוחלטת. החברה נעזרה בנושא זה במפנים מקצועיים בעלי רקע ביטחוני משטרתי. דווקא הפולשים לוו בחלק מהמשאים והמתנים על ידי לא אחר מאשר מאחד מראשי ארגוני הפשע הבכירים בארץ”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות