אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: בן-אליעזר העיד לטובת נניקשוילי בפרשת מסים צילום: יריב כץ

בלעדי לכלכליסט

הותר לפרסום: בן-אליעזר העיד לטובת נניקשוילי בפרשת מסים

לבקשת "כלכליסט" הותר לפרסום כי חבר הכנסת הגיש תצהיר לביהמ"ש במסגרת ערעור מסים של איש העסקים. לפי החשד, בן אליעזר הגיש את התצהיר כתמורה להלוואה בסך 400 אלף דולר שקיבל מנניקשוילי

23.06.2014, 12:45 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע התיר היום (ב') לפרסום כי ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר הגיש תצהיר לבית המשפט במסגרת ערעור מסים של איש העסקים אברהם נניקשווילי על שומת המס לשנים 2007-2005. 

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הערעורים שהוגשו בשנתיים האחרונות טען נניקשווילי, מבעלי השליטה של החברה הציבורית שמן, כי מרכז חייו לא היה בישראל בשנים הרלוונטיות.

 

ח"כ בנימין בן-אליעזר. התצהיר מעיד על היכרות אישית קרובה עם נניקשוילי, צילום: אלכס קולומויסקי   ח"כ בנימין בן-אליעזר. התצהיר מעיד על היכרות אישית קרובה עם נניקשוילי | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ בנימין בן-אליעזר. התצהיר מעיד על היכרות אישית קרובה עם נניקשוילי, צילום: אלכס קולומויסקי

בן-אליעזר, החשוד בקבלת כ־5 מיליון שקל שלא כדין מאנשי עסקים, ובהם נניקשוילי, הוזמן על ידי איש העסקים להעיד לתמיכה בטענותיו ואף הגיש תצהיר לבית המשפט, דבר המעיד על היכרותם האישית והקרובה. 

אחד החשדות בלהב 433 הוא כי מתן התצהיר של בן-אליעזר ניתן כתמורה להלוואה בסך 400 אלף דולר שקיבל מנניקשווילי.  

ערעורי מסים הם הליכים חסויים המתנהלים בדלתיים סגורות וכך גם תיק זה שפסק דין צפוי להינתן בו בקרוב. לכן, לא ניתן היה לפרסם עד כה את דבר הערעור של נניקשווילי ואת דבר עדותו של בן-אליעזר.

"כלכליסט", באמצעות עו"ד עומר-זיו אשכר ממשרד ליבליך-מוזר, פנה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בבקשה להתיר את פרסום הפרטים. נשיא המחוזי בבאר שבע, יוסף אלון, נענה לבקשת "כלכליסט" והתיר את פרסומם של הפרטים אף שטרם ניתן בו פסק דין.

עורכי דינו של בן-אליעזר, עו"ד נבות תל-צור וטל שפירא, מסרו בתגובה: "הקשר היחיד בין ההלוואה שניתנה לח"כ פואד בן אליעזר ממר נניקשווילי, לבין התצהיר שפואד ניאות לתת למעלה משלוש שנים לאחר מכן, הוא ששני האירועים נובעים מהקשר החברי האמיץ בין השניים לאורך שנים. פואד בן אליעזר דוחה בתוקף כל טענה המתיימרת לקשור בין שני אירועים אלה".

עו"ד נתי שמחוני ממשרד הרצוג פוקס נאמן, המייצג את נניקשווילי, מסר: "כל נסיון לקשור בין מתן ההלוואה לעדותו של מר בן אליעזר הינו מופרך מיסודו".

 

אתמול דווח כי פרקליטות המדינה פנתה למשרד המשפטים האמריקאי בבקשה לבצע חיקור דין לאופיר בן-אליעזר, בנו של חבר הכנסת. זאת בהמשך לגרסאות שמסר בן-אליעזר האב בחקירותיו במשטרה לגבי כספים שנמצאו ברשותו ושייכים לכאורה לבנו אופיר המתגורר בארצות הברית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות