אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות הכדורגל הגנאית חשודה במכירת משחקים? צילום: אימג'בנק, Gettyimages

התאחדות הכדורגל הגנאית חשודה במכירת משחקים?

הדיילי טלגרף ביחד עם תוכנית התחקירים Dispatches של צ'אנל 4, צילמו את כריסטופר פורסיית, סוכן רשום בפיפ"א ואת עובד נקטיה, המכהן בוועדת הניהול של נבחרת גאנה מתחת גיל 20, מבטיחים לכאורה שיצליחו לארגן עסקה להטות משחקי ידידות בינלאומיים

23.06.2014, 18:43 | שירות כלכליסט

טענות חדשות להטיות משחקים צפויות להטיל צל על המונדיאל, זאת לאחר שפורסמו האשמות שבכירים הקשורים להתאחדות הכדורגל של גאנה התכוונו להטות משחקי ידידות בינלאומיים.

קראו עוד בכלכליסט

נבחרת גאנה חוגגת. לא מכרה משחקים במונדיאל, צילום: אימג נבחרת גאנה חוגגת. לא מכרה משחקים במונדיאל | צילום: אימג'בנק, Gettyimages נבחרת גאנה חוגגת. לא מכרה משחקים במונדיאל, צילום: אימג

הדיילי טלגרף ביחד עם תוכנית התחקירים Dispatches של צ'אנל 4, צילמו את כריסטופר פורסיית, סוכן רשום בפיפ"א ואת עובד נקטיה, המכהן בוועדת הניהול של נבחרת גאנה מתחת גיל 20, מבטיחים לכאורה שיצליחו לארגן עסקה להטות משחקי ידידות בינלאומיים.

השניים טענו לפי החשדות כי ביכולתם "לשמן את הידיים" של הבכירים בגאנה כדי לוודא שהעסקה תיחתם ותכלול סעיף שמאפשר להם לבחור את השופטים למשחקי הידידות, כך שיוכלו להשפיע על התוצאה.

מהתאחדות הכדורגל של גאנה מיהרו לפרסם הצהרה שבה טענו כי דיווחו על המעשים של שני הגברים למשטרה בגין "ייצוג כוזב של ההתאחדות עם ניסיון להונאה". הם אישרו כי פורסיית ונקטיה פנו לנשיא, קווסי נאינטאקי (Kwesi Nyantakyi) בהצעה לרכוש את הזכויות למשחקי הידידות של הנבחרת (הכוכבים השחורים).

בהתאחדות טענו עוד, כי השניים הופיעו בלי לקבוע פגישה במחנה האימונים של הנבחרת לקראת המונדיאל במיאמי כדי לדון בהצעה, שהוגשה למחלקה המשפטית של ההתאחדות.

"אנחנו מעוניינים להדגיש שההתאחדות של גאנה לא חתמה על שום חוזה, שכן חיכינו לשמוע מהמחלקה המשפטית שלנו, כמו כן, שני הגברים לא פנו בהצעות מושחתות להתאחדות ולבכירים בה". אולם בטלגרף גורסים כי נאינטאקי הסכים על "בסיס ניסיוני" לחוזה שבו צוין כי חברת ההשקעות תשלם 170 אלף דולר עבור כל משחק, ומעניק לה את הזכות למנות שופטים למשחקים.

פורסיית ונקטיה הכחישו כל מעורבות במזימה להטות משחקים. "מדובר בהאשמות כוזבות ולעולם לא אעלה על דעתי לעשות דבר כזה", הגיב נקטיה. "למען האמת, כל מה שאמרתי לטלגרף על הטיות משחקים היה יציר דמיוני, מכיוון שאני כל כך תמים שאיני יודע אפילו כיצד מארגנים את המשחקים. הפרחתי הבטחות רק כדי להוציא מכם משהו", הוסיף פורסיית.

בטלגרף דיווחו כי נאינטאקי טען כי לא קרא את החוזה ולא היה מודע לעסקה להטות משחקים. לדבריו, סוכן משחקים מורשה של פיפ"א היה מארגן את המשחק המדובר, כך שכלל לא היה מודע שפורסיית דרש 30 אלף ליש"ט עבור ההתאחדות. גאנה סיימה בתיקו 2-2 את משחקה ביום שבת מול גרמניה, אך תיאלץ להתמודד עם שאלות בלתי נמנעות בעקבות הגילויים, האחרונים בשורה של ההאשמות על כך שהטיות משחקים הפכו למגפה בעולם הכדורגל.

אין ראיות לכך שמשחק במונדיאל הוטה. אין ראיות לכך שיש שחקנים מגאנה שמעורבים בהטיית משחקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות