אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל ממהרת להשתלט על שוק אינטרנט הדברים

גוגל ממהרת להשתלט על שוק אינטרנט הדברים

נסט, יצרנית מוצרי הבית החכם שנרכשה על ידי גוגל, פתחה את הפלטפורמה שלה למפתחים עצמאיים במטרה להפוך להיות המרכז של הבית החכם העתידי

24.06.2014, 16:14 | נמרוד צוק

נסט לאבס (Nest Labs), יצרנית החיישנים שנקנתה לאחרונה על ידי גוגל תמורת 3.2 מיליארד דולר, פתחה את הפלטפורמה למפתחי אפליקציות עצמאיים. המטרה שלה? להשתלט על שוק הבית החכם ולהפוך את המוצרים שלה לבקר שליטה מכזי וצומת נתונים שבעתיד כל המכשירים בבית יתחברו אליו.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההכרזה, נסט תאפשר לחברות עצמאיות להתמשק למוצרי נסט. בין השותפות העסקיות שהכריזו על תמיכה בפלטפורמה החדשה אפשר למצוא חברות כמו לוג'יטק, מרצדס ויצרנית מוצרי החשמל ווירפול. מכונות הכביסה של ווירפול לדוגמה לזהות כאשר המשתמשים עוזבים את הבית ולעבור אוטומטית לתוכניות כביסה פחות שקטות. שימוש אחר יכול היות הפעלה וכיבוי נורות החשמל בבית באופן אוטומטי כאשר בני הבית נמצאים בחופשה, במטרה לגרום לו להיראות מאוכלס וכך להרחיק פורצים. 

התרמוסטט החכם של Nest התרמוסטט החכם של Nest התרמוסטט החכם של Nest

גם גוגל עצמה דוחפת את הפלטפורמה, ומחברת אליו את שירות גוגל NOW הפופולרי. כך למשל, גוגל Now יוכל להורות מרחוק לתרמוסטט להתחיל לפעול כאשר המשתמש בדרכו הביתה.

למשתמשים שמודאגים מהפגיעה הפוטנציאלית בפרטיות שלהם, במיוחד בעקבות הרכישה, מוקדם יותר השבוע הבהיר מייסד נסט מאט רוג'רס כי המידע שמוצרי החברה ישתפו עם גוגל או כל גורם אחר יהיה המינימום שנדרש לתפעול המערכת, וכי כל מוצר חומרה שיחובר אליה ידרוש את אישור המשתמש.

הקרב על הבית החכם

תחום הבית החכם, ממקררים עם חיבור אינטרנט ועד לתרמוסטטים החכמים והמעוצבים של נסט, פרוץ כיום לחלוטין, ללא שום סטנדרטים מקובלים או מערכת הפעלה נפוצה. אפל מצידה חשפה מוקדם יותר החודש את HomeKit, פלטפורמה המאפשרת למשתמשי אייפון לשלוט במנעולים, נורות חשמל ואביזרים חכמים אחרים. ניתן להניח שההכרזה נועדה לאפשר לגוגל להתחרות באפל, או מיועדת להיות רק הפתיח לקראת ההכרזה של מערכת שלמה לניהול הבית החכם שעליה גוגל אולי תכריז במהלך כנס המפתחים השנתי I/O שיפתח מחר בסאן פרנסיסקו.

כיום מדובר באחת החזיתות החמות עבור ענקיות הטכנולוגיה וחברות סטארט-אפ. על פי חברת המחקר פארקס, עד 2022 יהיה לפחות מוצר חשמל חכם אחד במחצית הבתים בעלי חיבור אינטרנט מהיר בארה"ב, לעומת 12% בלבד כיום. אחד המכשולים העיקריים שעומדים בפני התפתחות הענף היא הפיצול שלו למספר גדול של מוצרים, פלטפורמות וטכנולוגיות, שעדיין מתקשות להתחבר אחת לשניה בצורה חלקה.

רכישת נסט, הרכישה השניה בגודלה של גוגל אי פעם, גררה לא מעט גבות מורמות של פרשנים שתהו מה לגוגל וליצרנית של תרמוסטטים חכמים. בשבוע שעבר קנתה נסט חברה אחרת, יצרנית מצלמות המעקב האינטרנטיות דרופקאם, בסכום של 555 מיליון דולר, במטרה לשלב מצלמות עם אפשרות לצפיה ובקרה מרחוק במוצרי החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות