אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי עסקים עם הכנסה שנתית של עד 60 אלף שקל יגישו דו"ח מקוצר למס הכנסה

בעלי עסקים עם הכנסה שנתית של עד 60 אלף שקל יגישו דו"ח מקוצר למס הכנסה

מדובר בדו"ח הצהרתי בן עמוד אחד בלבד שמבטל את הצורך להסתייע באנשי מקצוע לצורך מילויו וחוסך טרחה ועלויות כספיות. לפי נתוני הרשות, כ-70 אלף בעלי עסקים קטנים יהיו זכאים להגיש את הדו"ח המקוצר

26.06.2014, 11:17 | עמרי מילמן
רשות המסים נוקטת בצעד נוסף במטרה להקל על בעלי העסקים הקטנים, שהכנסתם השנתית אינה עולה על 60,000 שקל ומשיקה לראשונה דו"ח מקוצר בן עמוד אחד בלבד של הכנסות (טופס 137), אותו ניתן להגיש במקום הדו"ח השנתי המקיף (טופס 1301). הדו"ח המקוצר הוא דו"ח הצהרתי פשוט מאוד, שמבטל את הצורך להסתייע באנשי מקצוע לצורך מילויו וחוסך טרחה ועלויות כספיות.

קראו עוד בכלכליסט

דו"ח מקוצר לבעלי עסקים קטנים, צילום: כרמית פלר דו"ח מקוצר לבעלי עסקים קטנים | צילום: כרמית פלר דו"ח מקוצר לבעלי עסקים קטנים, צילום: כרמית פלר

לפי נתוני הרשות, כ-70 אלף בעלי עסקים קטנים יהיו זכאים להגיש את הדו"ח המקוצר. הוועדה לבחינת הקלות בדיווח השנתי ובניהול ספרים לעוסקים יחידים בעלי מחזור נמוך שהחליטה על מהלך זה, קבעה כי החייבים בהגשת דו"ח מקוון ועומדים בקריטריונים להגשת הדו"ח המקוצר, יוכלו למלא את הדו"ח המקוון באתר האינטרנט של הרשות. הטופס מיועד כאמור לבעלי עסקים שהכנסתם השנתית מיגיעה אישית אינה עולה על 60,000 שקל ולבן הזוג אין הכנסות או כאשר לבן הזוג שלהם יש הכנסת עבודה או קצבה מהן נוכה מלוא המס וכן הוא אינו חייב בהגשת דו"ח בגין הכנסה זו.

רשות המסים מציינת כי הכנסות משוק ההון שנוכה מהן המס, ואין חובת הגשת דו"ח בגינן לא יפגעו בזכאות להגשת הדו"ח החדש, כך שבעלי מניות, נהנים או יוצרים בנאמנויות, תושבי חוץ, שותפים, בעלי הכנסות בחו"ל, מי שיש להם הפסדים באותה שנה, בעלי הכנסות שאינן מיגיעה אישית והמבקשים החזר מס, הם בין אלה שלא יוכלו להגיש את הדו"ח המקוצר.

ברשות סבורים כי טופס זה, המפשט את הממשק עם רשות המסים, יגדיל את מספרם של העוסקים הרשומים במרשמי רשות המסים וכן יקל על בעלי עסקים קטנים הזכאים למענק עבודה (מס הכנסה שלילי) לממש את זכאותם למענק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
לא מבטל ולא נעליים
ראיתי את הטופס ולא ראיתי שום חידוש. יש מגבלות על מי שיכול להגיש את הטופס וגם אז צריך איש מקצוע. למה מי יעשה הצהרת הון? למה מי יבטל קנסות של מס הכנסה וביטוח לאומי? למה מי יבטל עיקולים? למה מי יסביר מה זה הוראות ניהול ספרים? יבדוק שניכה מס במקור מדמי שכירות (אם אין פטור)? למה מי יבקש פטור מניכוי מס במקור? זה כתבה בכלכליסט? תנו לרואה חשבון או לפחות יועץ מס לכתוב כמה מילים בעלות משמעות. הפתרון לדעתי הוא ליצור מסלול מס בדומה למסלול מס 10% בשכירות דירות. נניח, כל מי שמחזורו עד 200,000 ישלם מס קבוע של 15% מהמחזור וזהו. לא צריך הוצאות ולא שום דבר אחר. בפועל, המס האפקטיבי הוא מאוד נמוך לאנשים במחזורים הללו אם בכלל הם מגיעים לרף המס. במקרה של מס קבוע מהמחזור, החיים הופכים לדבש. לא צריך להכין דוח רווח והפסד, לא צריך להתעסק בדוח תיאום למס הכנסה ושאר ירקות. אז זו באמת תיהיה מהפיכה.
מישקפופר , אשדוד  |  27.06.14
6.
זו בדיחה? איזה עסק לא מכניס 5 אלף בחודש (לא רווח, הכנסה!) ?
לא מאמין שיש 70 אלף עסקים שמכניסים פחות מ 5 אלף בחודש. אם זה עסק של אוכל / חנות, אז יש לו הוצאות של לפחות 30% מההכנסות. אני לא מכיר מישהו שיחזיק עסק בשביל להרוויח 3 אלף בחודש. רוב האנשים שיש להם עסק כזה קטן, זה כנראה בנוסף להכנסה משכירים. אנשים אלה בדרך כלל גם יעלימו מס, שכן הם לא רוצים שהכנסתם מהעסק תמוסה כמו השכר (מורים פרטיים, מי שעושה עבודות שזהות למה שהוא עושה כשכיר גם מהצד..) מאוד מעניין לדעת אילו עסקים נכללים בקטגוריה הזו של הכנסה של פחות מ 5K בחודש. כמו כן אני מניח שעסקים שמכניסים 50-80 אלף בשנה יעלימו הכנסות רק כדי להצהיר הכנסה של פחות מ 60K ובכך להמנע מתשלום לרו"ח
אלי , ת"א  |  26.06.14
לכל התגובות