אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן רום פנתה לאוצר לקבל הבהרות לגבי מרקסטון צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

קרן רום פנתה לאוצר לקבל הבהרות לגבי מרקסטון

בקרן ההשתלמות לעובדי הרשויות המקומיות מבקשים מאגף שוק ההון הבהרות, האם מותר להם להיענות לדרישת הזרמת הכסף למרקסטון

29.06.2014, 10:02 | רחלי בינדמן
קרן רום, קרן ההשתלמות לעובדי הרשויות המקומיות המושקעת בקרן מרקסטון פנתה לאחרונה למפקחת על הביטוח דורית סלינגר בבקשה לקבל הבהרות ביחס לדרישת הזרמת הכספים מצד הקרן למשקיעים בה.

קראו עוד בכלכליסט

רון לובש רון לובש רון לובש

"במועד החתימה על ההסכם עם מרקסטון התחייבה הקרן להשקיע סכום מקסימלי של 3 מיליון דולר בקרן להעברה לפי דרישות מרקסטון", כתב גיל בר טל מנכ"ל קרן רום.

עוד מדווחת הקרן "קרן מרקסטון הפסיקה לדווח לשותפים המוגבלים ביניהם קרן רום על מצבה, השקעותיה, פעילותה ותוצאותיה הכספיות כמתחייב מהסכם הקרן ובכלל זה נמנעה מהפצת הדוח השנתי של שנת 2013, זאת חרף פניות חוזרות ונשנות של המשקיעים לקבל מהקרן מידע ברור ומלא, בדבר מצבה" נכתב.

עוד נכתב, "מעבר לשיקולי כדאיות כלכלית, ניהול סיכונים, לרבות אפשרות חשיפה לתביעה של שותפים אחרים אשר על הקרן לשקול, קיימים שיקולים רגולטורים הנובעים מן הדין לרבות הנחיות אגף שוק ההון, שקרן רום נדרשת אליהם".

לפי המנכ"ל קרן רום נדרשה להזרים לקרן סכום של 360 אלף דולר על ידי מרקסטון ולפי הסכם ההשקעה חייב שותף מוגבל להיענות לדרישה לקריאה לכסף ולהעמיד לרשות הקרן את כספי ההשקעה הנדרשים. על כן פונה רום לפיקוח לבקש את עמדתו בשאלה, ככל שיוחלט להיענות לדרישה לכסף, האם אין בכך משום פעולה שאינה עולה בקנה אחד עם הוראות הפיקוח. לפי הוראות הפיקוח אם גוף פנסיה לא יכול להעריך את שווי נכס לא סחיר עליו להימנע מהשקעה בנכס – במקרה הנדון לטענת קרן רום קשה מאד להעריך את שווי מרקסטון בלי המידע הדרוש.

בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי מרקסטון שיגרה מכתב זועם לעו"ד מני גורמן המייצג את הגופים המוסדיים המשקיעים בקרן מרקסטון בדרישה כי יזרימו מיידית כ-10 מיליון דולר, חלקם היחסי בסך הקריאה לכסף שעמדה על 95 מיליון דולר. זאת לאחר שהמשקיעים הזרים בקרן הזרימו את חלקם. מרקסטון התריעה כי אי הזרמת הכספים משמעה דילול אחזקותיהם בקרן והפרת התחייבות וכי עצם חבירת המוסדיים יחדיו וקבלת ההחלטה להימנע מהזרמת הכספים נוגדת את הוראות ההגבלים העסקיים. זאת אף על פי שהגופים המוסדיים השיגו אישור של הממונה על ההגבלים העסקיים לשיתוף הפעולה האמור.

מאגף שוק ההון במשרד האוצר נמסר בתגובה: הנושא בבדיקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות