אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
CTERA מגייסת 25 מיליון דולר בהובלת בסמר

CTERA מגייסת 25 מיליון דולר בהובלת בסמר

גיוס זה מתווסף ל-20 מיליון דולר שקיבלה מבנצ'מרק, ונרוק וסיסקו שגם השתתפו בסבב הנוכחי. CTERA מספקת מערכות אחסון נתונים מבוססות מחשוב ענן

02.07.2014, 14:52 | אסף גלעד ומאיר אורבך
CTERA, מי שמוקמה בחודש מאי האחרון ברשימת הסטארט-אפים המבטיחים של 'כלכליסט', הודיעה היום (ד') על גיוס של 25 מיליון דולר בהובלת קרן ההון סיכון האמריקאית בסמר (Bessemer) הפעילה בישראל ומיוצגת על ידי השותף אדם פישר. הגיוס מתווסף על 20 מיליון דולר שגייסה החברה קודם לכן על ידי בנצ'מרק, ונרוק וסיסקו, שהשתתפו גם בסבב הגיוס הנוכחי. הגיוס ישמש את החברה להמשיך את פיתוח מוצריה וכן לבניית מערך שיווק באסיה, שייעשה מהונג קונג.

קראו עוד בכלכליסט

החברה פעילה בענף אחסון הנתונים על גבי מחשוב ענן, ומציעה לארגונים עננים פרטיים (private clouds) שמשרתים גופים עסקיים בבלעדיות, בלי לחלוק את הענן עם גופים אחרים או עם הציבור הרחב. השיטה מאפשרת לאותן חברות ליהנות מיתרונות הענן - אחסון ללא הגבלה וגמישות רבה בעבודה - בלי חששות האבטחה המאפיינות ענן ציבורי. עם זאת, המערכת של CTERA מאפשרת לארגונים גם לשלב בין תשתיות ענן ציבוריות ופרטיות, עם פתרון שכולל יכולות מובנות לגיבוי, סנכרון ושיתוף קבצים על ידי תוכנות קצה או התקני אחסון מקומיים.

CTERA מגייסת 25 מיליון דולר, צילום: תומי הרפז CTERA מגייסת 25 מיליון דולר | צילום: תומי הרפז CTERA מגייסת 25 מיליון דולר, צילום: תומי הרפז

CTERA עובדת בשיתוף פעולה עם ענקיות אחסון דוגמת אמזון, כך שהלקוחות רוכשים מאמזון ודומותיה את תשתית האחסון ומוסיפים לה את התוכנה שלה, ובצורה זו מנהלים את הענן הפרטי שלהם על גבי התשתית של אמזון. את שירותי ניהול הענן הציבורי משווקת CTERA דרך ספקיות טלקום בעולם.

CTERA הוקמה ב־2008 בידי לירן אשל וזוהר קאופמן ומעסיקה כמאה עובדים, 60 מהם במטה בפתח תקווה והשאר באירופה ובארה"ב וקנדה. בימים אלה עוברת החברה למשכנה החדש בבניין אמות פליטנום בפתח תקוה. המייסדים, המנהלים ורבים מהעובדים של החברה הם יוצאי חברת סופהוור שרכשה צ'ק פוינט. לפיכך, פתרונות החברה מתמקדים ברמת האבטחה ובהצפנה גבוהה.

בין לקוחות החברה ניתן למצוא ספקיות תקשורת בישראל דוגמת בזק ובזק בינלאומי. סוויסקום וטלפוניקה הן שתיים מלקוחותיה בעולם. בתחילת השנה היא הודיעה כי מספר העסקים המשתמשים בשירותיה עולה על 21 אלף, שהתקינו כ-30 אלף מערכי אחסון מקומיים. ההערכות הן כי החברה מוכרת בעשרות מיליוני דולרים ספורים בשנה עם שיעורי צמיחה המוערכים בהכנסות בכ- 300% בשנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות