אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייל דשא: בני לנדא לא מצליח לגייס תמיכה של בעלי המניות בטבע צילום: יובל חן

אייל דשא: בני לנדא לא מצליח לגייס תמיכה של בעלי המניות בטבע

סמנכ"ל הכספים של ענקית התרופות אמר את הדברים בשיחה עם "כלכליסט", בעקבות נייר עמדה ששיגר בני לנדא יחד עם רות חשין, ובו הם מתנגדים למינויו של אורי סלונים כדירקטור בחברה. לדבריו של דשא: "יש פה יש מטרה מוגדרת לשנות את הדירקטוריון של טבע"

05.07.2014, 13:00 | ניר צליק

"בעלי מניות פעילים הם בדרך כלל בעלי מטרה אחת ברורה, להעלות את מחיר המניה כשההנהלה והדירקטוריון לא מתנהגים נכון. פה יש מטרה מוגדרת לשנות את הדירקטוריון של טבע", כך אמר אייל דשא, סמנכ"ל הכספים של טבע בשיחה עם "כלכליסט" בעקבות נייר עמדה ששיגר בני לנדא, יחד עם רות חשין, לדירקטוריון החברה ביום שישי בלילה.

קראו עוד בכלכליסט

בנייר עצמו כתב לנדא כי הוא מתנגד למינויו של אורי סלונים כדירקטור בחברה באסיפת בעלי המניות שתתקיים ב-30 ביולי. עוד מגלה לנדא, כי הוא וחשין יחדיו מחזיקים ב-2.8 מיליון מניות, קרי, 0.3% ממניות טבע - ששוויין כ-150 מיליון דולר.

על כך אומר דשא, כי "הסיטואציה הזו שבה עומד בעל מניות ומשמיץ ומוציא דברים מהקשרם, היא בעייתית. מה שחשוב לנו זה לנהל את טבע נכון והחברה בחודשים האחרונים עושה את המהלכים הנכונים. המחיר של המניה הוא בשיא של שלוש שנים והדברים הולכים בכיוון הנכון. לנדא היה עסוק בשבועות האחרונים בלנסות לגייס תומכים מקרב בעלי המניות של טבע ללא הצלחה".
 
בני לנדא
בני לנדא צילום: אוראל כהן

עוד כתב לנדא, כי "טבע נקטה בצעדים חיוביים בכך שהיא הקטינה את הדירקטוריון והציעה דירקטור אחד בעל ניסיון בינלאומי, אך הרכב הדירקטוריון עדיין לא השתנה מהותית ובעיות הניהול הארגוניות עדיין לא נפתרו". עוד כתב לנדא, כי "שיעור ההחלפה של הדירקטורים בטבע איטי מדי בהתחשב באתגרים שבפניהם עומדת החברה", והוסיף כי "לפחות אחד משני הדירקטורים שטבע מעמידה לבחירה צריך להיות בעל ניסיון בתעשיית התרופות", כאשר הוא התנגד למינויו של אורי סלונים, כאשר בנוסף העמידה טבע לבחירה את ז'אן מישל חלפון ואת דן פרופר, יו"ר אסם.

לנדא גם ביקש מבעלי המניות האמריקאים שלא לאשר את פוליסת הביטוח של עד 600 מיליון דולר לדירקטורים כדי לשלוח מסר לדירקטוריון החברה עד שהיא לא תשנה את הממשל התאגידי בצורה שתאפשר לשנות את מבנה הדירקטוריון בצורה יותר תדירה ולא תעמיד לבחירה רק שליש מחברי הדירקטוריון בכל אסיפת בעלי מניות אלא את כולם. על כך אמר דשא, כי "בעלי המניות האמריקאים לא מבינים מה לנדא רוצה מהם".

מזכיר החברה, ריצ'רד אגוזי, שיגר מכתב תגובה ללנדא, ללא קשר לדבריו של דשא, וכתב בו כי "מאז האסיפה האחרונה טבע נקטה במספר פעולות משמעותיות שחיזקו את החברה ויאפשרו להציף ערך לבעלי המניות", ומזכיר כי מניית החברה הוסיפה 35.8% מאז תחילת השנה לעומת 8% בלבד במדד ה-S&P 500.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות