אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנסיך בן 30: הארי יקבל 17 מיליון דולר ביום הולדתו - מירושת דיאנה צילום: איי פי

הנסיך בן 30: הארי יקבל 17 מיליון דולר ביום הולדתו - מירושת דיאנה

לפי דיווחים, הנסיכה דיאנה הורישה 22 מיליון דולר לשני בניה, אך בזכות השקעות נבונות הם צמחו בשנים האחרונות ב-40%. הארי ישלם מסים של 6.8 מיליון דולר

07.07.2014, 16:39 | שירות כלכליסט
הוא אמנם לא יירש את המלוכה, אבל הנסיך הארי יכול ליהנות מסכום מכובד של כסף שייפול בקרוב לחלקו. הנסיך הבריטי מתוכנן לרשת 10 מיליון ליש"ט (17 מיליון דולר) ביום הולדתו ה-30, שחל ב-15 בספטמבר, כירושה מאמו המנוח, דיאנה, כך מדווח העיתון הבריטי המירור. בממלכה מעריכים כי הסכום אמור להספיק כדי למלא את צרכיו כרווק שובב.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, הארי ייאלץ לשלם מס על הירושה כאחד האדם. המס אמור לעמוד על 4 מיליון ליש"ט (6.8 מיליון דולר), אך במירור מציינים כי הרשויות יוותרו לו על חצי מיליון ליש"ט במידה ויתרום אותם לצדקה.  אחיו הבכור של הארי, הנסיך וויליאם, ירש סכום דומה לפני שנתיים ושילם אף הוא מס של 40% עליו.

הנסיך הארי. אחיו הבכור נהנה מסכום דומה לפני שנתיים, צילום: איי פי הנסיך הארי. אחיו הבכור נהנה מסכום דומה לפני שנתיים | צילום: איי פי הנסיך הארי. אחיו הבכור נהנה מסכום דומה לפני שנתיים, צילום: איי פי

"ישנם רק מעט קווי דמיון בין ויליאם והארי והאדם הממוצע, אך בכל הקשור למסים, הם חייבים לשלם את חלקם", טען בפני העיתון מקורב למשפחת המלוכה. "ויליאם זכה לירושה המכובדת שלו כשמלאו לו 30, וכך יקרה גם להארי. העוזרים שלו יאלצו לחשב את הדרך היעילה ביותר מבחינת מסים לניהול הכסף".

הארי, שבשלב זה מרוויח 66 אלף דולר בשנה מתוקף היותו קפטן בצבא הממלכה, היה בן 12 בעת מותה של אימו בתאונת דרכים בפריס. על פי הדיווחים, היא הורישה 22 מיליון דולר לשני בניה, אך בזכות השקעות הקרנות צמחו בקרוב ל-40%. דיאנה צברה את הונה בעקבות הסדר הגירושים שלה מהנסיך צ'רלס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות