אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גורם ביטחוני בכיר: אין ספק שחמאס יירה לת"א; העירייה נערכת לפתיחת מקלטים צילום: גלעד קוולרצ'יק

גורם ביטחוני בכיר: אין ספק שחמאס יירה לת"א; העירייה נערכת לפתיחת מקלטים

בישראל צופים כי תל אביב תספוג רקטות בסבב הלחימה הנוכחי. גורם ביטחוני בכיר אמר כי "אין ספק שחמאס יירה בסבב הזה את רקטות ה-80 ק"מ שלו". עיריית ת"א נערכת לפתיחת המקלטים, אך אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף

08.07.2014, 17:29 | כתבי ynet

המערכה במסגרת מבצע "צוק איתן" צפויה להתרחב גם לגוש דן. גורם ביטחוני בכיר אמר אחר הצהריים (ג') כי "אין ספק שחמאס יירה בסבב הזה את רקטות ה-80 ק"מ שלו כדי להראות שיש לו את זה". על רקע זה נערכת עיריית תל אביב לבדיקה של המקלטים בעיר ופתיחתם, ואיישה את החמ"ל העירוני. בינתיים החל גיוס אלפי חיילי מילואים מפיקוד מרכז ופיקוד הצפון שקיבלו צווי 8 במטרה להחליף את החטיבות הסדירות. מהבוקר ועד 17:00 נורו מרצועת עזה לישראל כ-50 רקטות ופצצות מרגמה.

קראו עוד בכלכליסט

הדברים נאמרו על רקע התקיפה הקטלנית ביותר של צה"ל: לפי משרד הבריאות בעזה נהרגו חמישה בני אדם ו-25 נפצעו בתקיפת ביתה של משפחת קווארע בחאן יונס שבדרום רצועת עזה. על פי ההודעה כמה מההרוגים הם ילדים. ככל הנראה אנשים התגודדו בבית שיועד לתקיפה בנוהל "הקש בגג", שמזהיר לפני הפצצה. בחמאס מגדירים את האירוע פשע מלחמה וכבר מכנים אותו "טבח חאן יונס".

תקיפת צה"ל ברצועת עזה, הבוקר, צילום: איי אף פי תקיפת צה"ל ברצועת עזה, הבוקר | צילום: איי אף פי תקיפת צה"ל ברצועת עזה, הבוקר, צילום: איי אף פי

תל אביב אינה העיר היחידה בגוש דן שנערכת לירי אפשרי. עיריות גבעתיים ורמת גן קיימו ישיבות היערכות, ריענון נהלים וחלוקת משימות לאור המתיחות בדרום. אף שלא ניתנו הנחיות מפורשות מפיקוד העורף, נתנו ראשי העיר הנחיה להיערך לפינוי ופתיחת המקלטים הציבוריים, לתגבר את המוקד העירוני (107) ולבדוק את כל המרחבים המוגנים בקייטנות, בגנים ובבתי הספר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות