אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט שחרר מפרק שהחתים נושים על הסכמי ייצוג צילום: עמית שעל

בית המשפט שחרר מפרק שהחתים נושים על הסכמי ייצוג

השופט עדי זרנקין המליץ למפרק הזמני של קרן אור, עו"ד רמי קוגן, לסיים את תפקידו לאחר שהתברר שבעודו בתפקיד החתים קוגן 120 נושים על הסכמי שכר טרחה אישיים במטרה לייצגם במקביל

09.07.2014, 12:28 | ענת רואה

עו"ד רמי קוגן שוחרר שלשום מתפקיד המפרק הזמני של חברת קרן אור, לאחר ש־32 נושים של החברה טענו שהוא מצוי בניגוד עניינים. כך החליט השופט ד"ר עדי זרנקין מבית המשפט המחוזי בחיפה המטפל בתיק הפירוק. 

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד קוגן, העוסק בייצוג עובדים בתיקי חדלות פירעון, מונה עם עו"ד ליאור מזור למפרק זמני של קרן אור שהיתה בשליטת איש העסקים חיליק טפירו. בטרם מונה, ייצג קוגן 28 מעובדי החברה, אך לאחר מינויו הוא החתים 120 נושים על הסכמי ייצוג ושכר טרחה אישיים מתוך כוונה לייצגם במקביל לתפקידו כמפרק זמני. בהסכמי הייצוג דרש קוגן שכר טרחה של 10% מהסכום שיקבלו הנושים מההליך.

עו"ד רמי קוגן. "אין ולו קצהו של ניגוד עניינים", צילום: עמית שעל עו"ד רמי קוגן. "אין ולו קצהו של ניגוד עניינים" | צילום: עמית שעל עו"ד רמי קוגן. "אין ולו קצהו של ניגוד עניינים", צילום: עמית שעל

ביקש אמון מביהמ"ש

 

לפני כשבועיים דווח ב"כלכליסט" שהמהלך המשונה של קוגן עורר סערה בקרב נושי קרן אור, ואף הוגשה דרישה להעבירו מתפקידו. הכונס הרשמי פרופ' דוד האן הביע תמיכה בבקשה זו, ואף המליץ שאם יוחלט להשאיר את קוגן בתפקידו, יש להעביר את כל הלקוחות שהתקשרו עמו בהסכם לאחר שמונה לייצוג אצל עורך דין אחר לפי שיקול דעתם. שלשום קיים השופט זרנקין דיון בסוגיה. בתחילת הדיון עמד עו"ד קוגן על טענתו שיש להשאירו בתפקידו ושאין מדובר בניגוד עניינים.

"לא אתן לבית המשפט לכתוב החלטה בעניין זה. אני עומד וטוען לתפקיד שאני חושב שאני מבצע אותו בצורה אינטנסיבית מאז תחילת מאי 2014", אמר קוגן והוסיף שהוא מבקש שבית המשפט ייתן בו אמון וכי "אין ולו קצהו של ניגוד עניינים. אילו היה ניגוד עניינים הוא היה חל (גם) על אותם 30 שמותר לי להמשיך לייצג".

אלא שדעתו של השופט זרנקין לא היתה נוחה מכפל הייצוג והוא הבהיר זאת לקוגן, שבתגובה הודיע לפרוטוקול כי "לאחר ששמעתי את דברי בית המשפט, ומבלי להסכים שנהגתי שלא כשורה בכל מובן שהוא, אני מבקש מבית המשפט לשחרר אותי מתפקידי".

מפרק יחיד יספיק

 

בהחלטה של השופט זרנקין נכתב כי הוא משחרר את קוגן מתפקידו כמפרק זמני ומודה לו על המאמצים הרבים שהשקיע במילוי התפקיד, ושמעתה ואילך עו"ד מזור ישמש מפרק זמני יחיד. השופט קבע שקוגן יוכל להמשיך בתפקיד המפרק הזמני של חברה קשורה, קפיטל פרופיט, שבה אין הוא מייצג נושים כלשהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות