אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט מצטרפת לקבוצת תקני מחשוב הענן של גוגל צילום: shutterstock

מיקרוסופט מצטרפת לקבוצת תקני מחשוב הענן של גוגל

הקבוצה עוסקת בפיתוח תקנים למחשוב ענן וחברות בה בין השאר רד האט ו-IBM. בין השירותים המשתמשים בתקנים האלה ניתן למצוא את ג'ימייל ומנוע החיפוש של גוגל

13.07.2014, 14:24 | רפאל קאהאן

אם היינו צריכים הוכחה לשינויים בהלך הרוח של מיקרוסופט שהביא עימו המנכ"ל החדש סאטיה נדלה, הרי שהמהלך האחרון שלה מול גוגל מראה על כך בבירור. יצרנית ווינדוס ואופיס 365 הצטרפה לקבוצה בהנהגת גוגל, שעובדת על פיתוח תקנים למערכות מחשוב ענן מבוססות לינוקס.

קראו עוד בכלכליסט

הקבוצה שנקראת Kubernetes (קברניט ביוונית) עוסקת בפיתוח טכנולוגיה שנקראת Docker אשר מאפשרת פיתוח, שיווק והרצה של אפליקציות עבור סביבת ענן. אחת ממערכות הניהול שפיתחה הקבוצה משמשת לתפעול שירות הדואר ג'ימייל ומנוע החיפוש של גוגל.

Kubernetes משמש לתפעול חלק גדול משירותי הרשת של גוגל Kubernetes משמש לתפעול חלק גדול משירותי הרשת של גוגל Kubernetes משמש לתפעול חלק גדול משירותי הרשת של גוגל

שילוב הכוחות בין גוגל ומיקרוסופט יאפשר לשתיהן להקל על מפתחים להתאים את המוצרים שלהם לסביבות הענן שתואמות לתקן המשותף. חוץ ממיקרוסופט חברות בקבוצה עוד חברות כגון ספקית מוצרי הלינוקס רד האט ואפילו IBM.

Kubernetes מתואר על ידי גוגל כמנהל מיכלי תוכנה בקוד פתוח עבור סביבות הפעלה מבוססות לינוקס. היתרון הגדול שלה לטענת החברה היא הקלות בה ניתן לפרוש אפליקציות המפותחות בעזרת Kubernetes בסביבות ענן. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות