אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועד נמל אשדוד, שהשבית את העבודה ב"צוק איתן", ינזף ותירשם לו אזהרה חמורה צילום: אוראל כהן

יו"ר ועד נמל אשדוד, שהשבית את העבודה ב"צוק איתן", ינזף ותירשם לו אזהרה חמורה

בשימוע שנערך לאבינועם שושן, למרות היעדרו, נקבע כי אם השבתת הנמל תחזור פעם נוספת, מבלי לתאם ומבלי להודיע להנהלה, הוא יושעה ל-3 חודשים

15.07.2014, 15:02 | ליאור גוטמן

הנהלת נמל אשדוד קיימה היום (ג') שימוע משמעתי ליו"ר ועד עובדי הנמל אבינועם שושן על השבתת הנמל בראשית מבצע "צוק איתן". שושן ינזף בעקבות האירוע ובתיקו תירשם אזהרה חמורה. השימוע נעשה במעמד צד אחד, זאת לאחר ששושן קיבל הנחייה מהסתדרות העובדים שלא להגיע לאירוע, כיוון שהוא בוצע לכאורה שלא לפי הסכם העבודה הקיבוצי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי נמל אשדוד, שושן ינזף בעקבות האירוע ובתיקו תירשם אזהרה חמורה. עוד נקבע ששושן לא יזכה לשכר עבור תקופת השעייתו מהנמל. במידה והשבתת הנמל תחזור פעם נוספת, מבלי לתאם ומבלי להודיע להנהלה, שושן יושעה לשלושה חודשים.

השימוע בוצע לאחר שביום השני למבצע "צוק איתן" שושן החליט להשבית את הנמל ולשלוח את כלל העובדים לביתם. מאחר והפעולה בוצעה ללא תאום ובלי ליידע את פיקוד העורף, הנהלת הנמל הזדרזה לפנות לבית הדין הארצי לעבודה שהורה לעובדים לחזור מייד לנמל תוך השעיה של שושן מעבודתו.  

נמל אשדוד, צילום: אריאל שרוסטר נמל אשדוד | צילום: אריאל שרוסטר נמל אשדוד, צילום: אריאל שרוסטר

מנכ"ל הנמל יצחק בלומנטל: "שושן עבר עבירת משמעת חמורה אשר פגעה בנמל ובלקוחותיו בעת חירום והוטל עליו עונש המשקף את חומרת המעשה. אין תקדים בסקטור הציבורי לכך שעובד שנבחר לייצג את חבריו העובדים הוביל אותם לשביתה פראית בזמן חירום ביטחוני. ההשבתה הזאת גרמה לפגיעה בחוסן של עובדי הנמל המסורים, שמאז 2008 מתמודדים כמו שאר תושבי הדרום, עם המציאות הביטחונית, וממשיכים לתפקד כדי להפעיל את שער הכניסה הימי לישראל. אני בעד עבודה מאורגנת אך לצערי אין דבר הפוגע בה יותר, מהתנהלותו של מר שושן באירוע זה".

תגובת שושן טרם התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות