אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שארפ לאפל: הרשו לנו למכור מסכים לסמסונג צילום: בלומברג

שארפ לאפל: הרשו לנו למכור מסכים לסמסונג

יצרנית המסכים היפנית רוצה להרחיב את עסקיה ומעוניינת לרכוש מחדש קו ייצור שהעמידה לרשות אפל. יצרנית האייפון מתנה זאת בכך ששותפתה לא תמכור מסכים לסמסונג - על אף שהחברה הקוריאנית מחזיקה ב-3% ממניות שארפ

15.07.2014, 17:29 | רפאל קאהאן

אפל מגבילה את שארפ ולא מאפשרת לה למכור מסכים לסמסונג - על אף שהחברה הקוריאנית מחזיקה  ב-3% ממניותיה. כך, לפי דיווח של העיתון היפני ניקיי.

קראו עוד בכלכליסט

עסקי ייצור המסכים של שארפ פורחים והחברה היפנית מעוניינת להרחיב את יכולות הייצור שלה. אולם אחד מקווי הייצור הגדולים שלה משמש בבלעדיות לייצור מסכים עבור מוצרי אפל, ביניהם האייפון 6 שיושק השנה.

לשם כך שארפ הציעה לאפל לרכוש מחדש את קו הייצור באתר קאמיאמה 1 ב-293 מיליון דולר. באפל לא הביעו התנגדות עקרונית מפני שלחברה אין צורך בקו ייצור יעודי, במיחוד בהתחשב בכך שצרכיה משתנים כל העת. אולם יצרנית האייפון מתנה את קיום העסקה בכך ששארפ לא תייצר מסכים עבור יריבתה, סמסונג.

כשאפל וסמסונג רבות, שארפ מפסידה כשאפל וסמסונג רבות, שארפ מפסידה כשאפל וסמסונג רבות, שארפ מפסידה

לכאורה לא צריכה להיות בעיה שכן סמסונג הינה אחת מיצרניות המסכים הגדולות בעולם בעצמה. אולם סמסונג מייצרת מסכים בטכנולוגיית OLED בלבד. אלה משמשים ברוב מוצרי הדגל של החברה כגון מכשירי הגלקסי והטלוויזיות החכמות. ההתמחות של שארפ היא במסכי LCD, טכנולוגיה שמשמשת את סמסונג בעיקר במכשירים הזולים שלה.

אבל סמסונג מחזיקה כ-3% ממניות היצרנית היפנית, שנרכשו בהשקעה של כ-111 מיליון דולר. בנוסף עסקי הצגים של שארפ אינם במצב טוב, עד כדי כך שהחברה כבר ניסתה למכור את החטיבה לאינטל ו-Dell.

המאבק הוא דוגמה ליכולת של אפל להשפיע על עסקיהם של קבלניה. ההתנגדות של אפל משפיעה לא רק על סמסונג אלא גם על שארפ, שמנסה בימים אלה להרחיב את התפוצה של טכנולוגיית ה-LCD החדשה שלה, IGZO שיתרונה הגדול הוא בהקטנת צריכת החשמל של המסכים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות