אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל תספק עדשות מגע חכמות לענקית התרופות נוברטיס

גוגל תספק עדשות מגע חכמות לענקית התרופות נוברטיס

בעדשות יורכבו חיישנים ושבבים זעירים שנועדו לטיפול בבעיות ראייה וסכרת. השותפות צפויה להאיץ את הפיתוח ואת הגעת המוצר לשוק, מה שעתיד לחולל מהפכה בתחום המחשוב הלביש

17.07.2014, 16:26 | רפאל קאהאן

גוגל תספק עדשות מגע חכמות שהיא מפתחת לתעשיית הרפואה לענקית התרופות השוויצרית נוברטיס, מה שיאפשר לשתיים להאיץ את הבאת המוצר לשוק.

קראו עוד בכלכליסט

בעדשות יוטמעו שבבים וחיישנים ממוזערים שישמשו בין השאר למדידת רמת הסוכר אצל חולי סכרת. "אחד היתרונות הגדולים של עדשות המגע זה מדידה מתמדת של רמת הסוכר וביטול הצורך לדקור את האצבע", הסביר מומחה לסכרת לאל איי טיימס. "אם זה יספק תוצאות מדוייקות במחיר סביר, מדובר במוצר שיכול לשנות לגמרי את השוק".

עדשות המגע החכמות של גוגל יפותחו בשיתוף עם נוברטיס עדשות המגע החכמות של גוגל יפותחו בשיתוף עם נוברטיס עדשות המגע החכמות של גוגל יפותחו בשיתוף עם נוברטיס

העדשות יוכלו לסייע גם לסובלים מזוקן ראייה (Presbyopia‏) ולהחליף משקפי מולטיפוקל וניתוחים. הטיפול יתבצע על ידי השתלה של מצלמות זעירות בתוך העדשה. המצלמות יוכלו לבצע תקריב על עצמים מרוחקים או קרובים מאוד.

אולם בעתיד, יוכלו העדשות של גוגל לשמש גם את הקהל הרחב: החברה צפויה לשלב בהן יכולות התממשקות עם הסמארטפון, אפליקציות מציאות רבודה, תצוגה עילית אישית או אפילו שדרוג יכולות הראיה הטבעיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות