אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיליקום סיפקה תוצאות מאכזבות לרבעון השני - המניה צנחה ב-20% צילום: עמית שעל

סיליקום סיפקה תוצאות מאכזבות לרבעון השני - המניה צנחה ב-20%

החברה סיכמה את הרבעון עם הכנסות של 17.9 מיליון דולר, עלייה של 14% לעומת הרבעון המקביל, אולם צפי האנליסטים היה להכנסות של 18.9 מיליון דולר

22.07.2014, 18:40 | ניר צליק
סיליקום (SILC), יצרנית כרטיסי הרשת, סיפקה היום (ג') תוצאות מאכזבות לרבעון השני ובתגובה נפלה בתל אביב כ-20%. החברה סיכמה את הרבעון השני עם הכנסות של 17.9 מיליון דולר, לעומת 15.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-3.7 מיליון דולר או 50 סנט למניה לעומת 3.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

תחזיות האנליסטים עמדו על רווח נקי של 58 סנט למניה והכנסות של 18.9 מיליון דולר.

סיליקום, בשליטת זוהר זיסאפל, עוסקת בפיתוח פתרונות תקשורת לשרתים. מוצריה, שמכוונים לנתח השוק הגבוה של השרתים, הם תוספי חומרה המשפרים את יעילות הפעולה של השרתים, בעיקר מבחינת בניית רשת התקשורת, האופטימיזציה של הקישוריות ושילוב פתרונות אבטחת התקשורת.

היישומים העיקריים של המוצרים הם שיפור ניצול הפוטנציאל של הקישוריות בין המעבדים המחוברים ביניהם באתרנט במהירויות 1 או 10 גיגה־ביט. אחד הגורמים לצמיחה המהירה של סיליקום היה השקה במהלך 2009 של משפחת מוצרי SETAC - Server To Appliance Convertor. מוצרים אלה מאפשרים להגדיר שרתים סטנדרטיים כאביזרי קצה ברשת תקשורת מהירה. מאז ההשקה הציגה סיליקום צמיחה מהירה במכירות מוצרים אלה.

זוהר זיסאפל, בעל השליטה בסיליקום זוהר זיסאפל, בעל השליטה בסיליקום זוהר זיסאפל, בעל השליטה בסיליקום

סיליקום מוכרת ליותר מ־90 לקוחות, אך יש לה תלות בשלושה לקוחות גדולים שמהווים כמחצית ממכירות החברה. החברה מוכרת לכל אחד משלושת הלקוחות האלה כמה מוצרים, כאשר הסיכונים העיקריים של סיליקום הם אי־עמידה בקצב הפיתוח של המוצרים, או לחליפין כניסת מתחרה שיזכה בנתח גדול מהשוק של החברה. סיכון נוסף נובע מהתלות של סיליקום בהמשך ההובלה של קישוריות באמצעות אתרנט, כאשר אלטרנטיבות טכנולוגיות עלולות לפגוע בשוק של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות