אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד התחבורה: "הבעיה הכי גדולה הן חברות התעופה הטורקיות" צילום: אריאל בשור

מנכ"ל משרד התחבורה: "הבעיה הכי גדולה הן חברות התעופה הטורקיות"

עוזי יצחקי מסר ל"כלכליסט" כי 3,000 ישראלים עדין שוהים בטורקיה מבלי פיתרון שיאפשר להם להגיע הביתה. לדבריו, למרות שהחברות האמריקאיות חזרו לנחות בנתב"ג, שדה התעופה בעובדה ימשיך לעבוד

24.07.2014, 09:26 | ליאור גוטמן

"עבדנו כל הלילה מסביב לשעון והבוקר עכשיו אנחנו עושים שיחות עם בכירי היורופ-קונטרול ועם החברות הזרות כדי לקבל מהם אישור מחודש לנחות בישראל", כך אומר הבוקר (ה') מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי. בשיחה עם "כלכליסט" רגע לפני הערכת המצב הכללית בענף הוא מסביר כי למרות שהחברות האמריקאיות הודיעו שהן חוזרות לנחות בשדה התעופה בנתב"ג, החברות האירופאיות לא הצטרפו אליהן באופן אוטומטי.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו בדרך להערכת מצב כדי לדעת מי מהחברות מגיעה ומי לא. הבעיה הכי גדולה כרגע היא עם החברות הטורקיות, מהן אנחנו לא מצליחים לקבל תשובה לכאן או לכאן", אמר יצחקי. על פי הערכות הבוקר באיסטנבול עצמה עדיין שוהים מעל ל-3,000 ישראלים שלא יודעים כיצד להגיע הביתה. האפשרות שניתנה להם אתמול מצד חברות התעופה הטורקיות הוא לוותר על דרישות הפיצויי ולקבל טיסה חלופית שתביא אותם עד ללרנקה שבקפריסין או למדינות שכנות אחרות, ומשם ימשיכו הנוסעים לכיוון ישראל בכוחות עצמם ועל חשבונם.

שדה התעופה בעובדה. ימשיך לפעול לעת עתה, צילום: רשות שדות התעופה שדה התעופה בעובדה. ימשיך לפעול לעת עתה | צילום: רשות שדות התעופה שדה התעופה בעובדה. ימשיך לפעול לעת עתה, צילום: רשות שדות התעופה

יצחקי מוסיף שלמרות חזרת החברות האמריקאיות שדה התעופה בעובדה יקבל היום טיסות מחו"ל. "עובדה ככל הנראה לא יתייתר עד הצהריים כי יש עד השעה 14:00 טיסות, בעיקר מאיטליה כבר הודיעו שינחתו שם ואי אפשר לנתב אותן בהתראה קצרה למקום אחר", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות