אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרות בצמרת הטבלה: סמסונג איבדה נתח שוק ליצרניות הסיניות

צרות בצמרת הטבלה: סמסונג איבדה נתח שוק ליצרניות הסיניות

דו"ח IDC מראה שהענקית הקוריאנית סיימה את החציון הראשון של 2014 עם 25.2% משוק המובייל העולמי, בעוד שבסוף השנה שעברה החזיקה ב-32.3% ממנו. גם LG ואפל נחלשו, אך צפויות להציג זינוק במכירות בהמשך השנה

30.07.2014, 14:41 | ניצן סדן
סמסונג מאבדת במהירות נתח שוק משמעותי בזירת המובייל - כך מראה דו"ח של חברת המחקר IDC. להערכת החברה, צללו מכירות סמסונג בחציון הראשון של 2014 ונתח השוק שלה עומד עתה על 25.2%. זאת, בעוד שרק לפני 6 חודשים נהנתה היצרנית הקוריאנית מ-32.3% משוק המובייל העולמי.

קראו עוד בכלכליסט

להערכת אנליסטים, הסיבה לצניחה היא התחזקות מהירה של יצרניות סיניות כלנובו וחואווי, אשר זוכות להצלחה בשווקים מתפתחים. שתי החברות (ולצידן, עוד מספר יצרניות סיניות קטנות יותר כ-Oppo, שיאומי ואחרות) הציגו נתוני מכירות נאים, בעיקר בקטגוריית המכשירים המוזלים. חואווי, למשל, צמחה ביותר מ-260% באפריקה ובמזרח התיכון.

פאבלט הנוט 3 של סמסונג פאבלט הנוט 3 של סמסונג פאבלט הנוט 3 של סמסונג

בניסיון לשפר את מצבה בטבלת המכירות, צפויה סמסונג להשיק מספר גדול של מכשירים מוזלים ברמות שונות, ביניהם הגלקסי אלפא – סדרת ביניים חדשה שתזכיר בעיצובה את מכשיר הדגל גלקסי S5 אך תהיה זולה משמעותית ממנו. בזירת מכשירי הפרימיום, צפויה סמסונג להציג את הגלקסי נוט 4, פאבלט דגל חדש. הוא יצויד במסך 5.7 אינץ' ברזולוציית 2,556 על 1,440 פיקסל - QHD.

לצד סמסונג, איבדו גם אפל ו-LG נתח שוק - על אף שחלה עליה בהיקף משלוחי המכשירים שלהן. אך בניגוד לסמסונג, שתי החברות צפויות להציג שיפור ניכר בנתוני המכירות ברבעונים הבאים של השנה, משום ש-LG החלה למכור את מכשיר הדגל המוצלח G3 רק בסוף החציון ואפל עתידה להשיק בחודשים הקרובים את האייפון 6.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות