אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרוקטר אנד גמבל: מבטלים 100 מותגים

פרוקטר אנד גמבל: מבטלים 100 מותגים

החברה הודיעה כי היא מבצעת את המהלך כדי להגביר את ההתמקדות במוצרים המכניסים לה 95% מרווחיה, כמו אבקת הכביסה טייד

02.08.2014, 14:28 | שירות כלכליסט
לאחר שנים של התרחבות לתחומי פעילות כגון מזון לחיות מחמד ומוצרי טיפוח, הודיעה פרוקטר אנד גמבל שתמחק כ-100 מוצרים מרשימת המותגים שלה. זאת במטרה להגדיל את המיקוד במוצרים אחרים כגון אבקה הכביסה טייד המהווה מקור רווח בלתי נדלה עבור החברה במשך עשורים.

טייד. רווח בלתי נדלה, צילום: בלומברג טייד. רווח בלתי נדלה | צילום: בלומברג טייד. רווח בלתי נדלה, צילום: בלומברג

הניו יורק טיימס מדווח כי מהלך זה הוא חלק מאסטרטגיית החברה לשפר את ביצועיה הפיננסיים באמצעות הגדלת השקעותיה בכ-80 מותגים אחרים המכניסים לחברה 95% מרווחיה ו-90% ממכירותיה. לדברי מנכ"ל התאגיד, א.ג. לפליי, החברה והתעשייה בכלל, מתמודדים עם לחצים הנובעים מירידה בצריכה הפרטית מאז המשבר הכלכלי. "פרוקטר אנד גמבל, בתצורתה היעילה יותר, אמורה להמשיך בצמיחה מואצת ובת קיימא ולייצר ערך אמין. חשוב לציין כי החברה תהיה בעלת מבנה פשוט יותר והרבה פחות מסועף של מותגים מובילים ועל כן תהיה קלה יותר לניהול ולתפעול", הוא אמר.

לפליי לא ציין מהם 100 המותגים שיימחקו מהפורטפוליו של החברה או שיימכרו, אולם הוא אמר שבסך הכול רשמו מותגים אלו ירידה מיצרפית במכירות של 3% בשלוש השנים האחרונות. הקיצוץ ישאיר את פורטפוליו הפעילות של החברה עם 70-80 מוצרים מצליחים.

עלי דיבג'י, אנליסט בסאנפורד ברנשטיין ,משער שפרוקטר אנד גמבל תותיר מוצרים כמו חיתולי פמפרס, מוצרי הגילוח ג'ילט ואבקת הכביסה טייד בפורטפוליו וכנראה שתיפטר ממותגים פחות מוכרים כגון משחת השיניים לילדים Zooth, מוצרי טיפוח של גרהאם ווב (Graham Webb) ואת אבקת הכביסה הנמכרת באסיה, טרוג'ן (Trojan). "לא מדובר על היקף קטן או גדול - התאמה אסטרטגית חשובה לא פחות מההיקף", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות