אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממתינים לפועלי בניין רומנים צילום שאול גולן

ממתינים לפועלי בניין רומנים

ממשלת רומניה תאשר באוקטובר את ההסכם, אך 1,000 פועלי הבניין יגיעו לארץ רק לקראת אפריל

04.08.2014, 08:31 | דותן לוי

בחודש יוני האחרון התבשרנו על הסכם בילטרלי שנחתם בין שר הפנים גדעון סער לבין נציגי ממשלת רומניה, המאפשר הבאתם של כ־1,000 פועלי בניין רומנים לישראל. אלא שכעת מתברר כי הגעת הפועלים הרומנים צפויה להתעכב משמעותית מכיוון שאת ההסכם צריך לאשר הפרלמנט הרומני. 

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע שמכיוון שגם ברומניה הפרלמנט יוצא לפגרת קיץ, דיון בהסכם מתוכנן רק לסוף אוקטובר. רק לאחר מכן, אם יאושר, יחל הליך גיוס העובדים שגם הוא דורש כמה חודשים. לכן ההערכה המחודשת היא שראשון הפועלים הרומנים לא יגיע לארץ לפני סוף הרבעון הראשון של 2015.

בוקרשט בירת רומניה, צילום: shutterstock בוקרשט בירת רומניה | צילום: shutterstock בוקרשט בירת רומניה, צילום: shutterstock

ההסכם הבילטרלי עם רומניה הוא חלק משורת הסכמים שקידמה המדינה בניסיון להגדיל את היצע פועלי הבניין ללא שימוש בחברות מתווכות, שנהגו לגבות עמלות מהפועלים שהגיעו ארצה ושבג"ץ פסל את השימוש בהן. ההסכם קובע הליך מוסדר שבמסגרתו תוצע למועמדים פוטנציאלים אפשרות לעבוד בארץ בענף הבניין וכן יפורסמו תנאי העסקתם. המועמדים שיעמדו בתנאי הסף יזומנו למבחנים מקצועיים. העובדים לא יידרשו לשלם דמי תיווך, למעט כרטיס הטיסה לישראל והבדיקות הרפואיות הנדרשות.

מרשות ההגירה נמסר: "כנהוג, ההסכם דורש אשרור הפרלמנט הרומני ומיד לאחר מכן יחל הליך המיון והגיוס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות