אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל בהפסקת אש חד-צדדית: רקטות נורו בצהריים אל יישובי הדרום 	צילום: איי אף פי

מלחמה בעזה

ישראל בהפסקת אש חד-צדדית: רקטות נורו בצהריים אל יישובי הדרום

כשעתיים לאחר שהפסקת האש הישראלית נכנסה לתוקף נשמעו אזעקות ביישובי מועצת חוף אשקלון ולאחר מכן בשער הנגב ובשדות נגב. הפסקת האש תימשך עד 17:00. הפלסטינים דיווחו על נפגעים בתקיפות של חיל האוויר באזור נוסיראת ושאטי בתוך הפסקת האש ובצה"ל בודקים את הדיווח

04.08.2014, 12:42 | כתבי ynet

הפסקת האש הישראלית החד-צדדית נכנסה לתוקף כבר בשעה 10:00 בבוקר (יום ב'), אבל הירי מעזה נמשך. בצהריים נורו מטחי רקטות אל אזור חוף אשקלון, שער הנגב ושדות נגב. איש לא נפגע מהירי הזה.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, מוקדם יותר דיווחו הפלסטינים כי לאחר כניסת הפסקת האש לתוקפה תקף חיל האוויר באזור נוסיראת שבמרכז הרצועה ופצע שני אנשים. בנוסף, שירותי החירום ברצועה דיווחו כי ילדה בת 8 נהרגה ו-30 בני אדם נפצעו בתקיפת צה"ל במחנה הפליטים שאטי בצפון הרצועה. דובר צה"ל מסר כי הנושא בבדיקה.

 

חיילים יוצאים מעזה , צילום: איי אף פי חיילים יוצאים מעזה | צילום: איי אף פי חיילים יוצאים מעזה , צילום: איי אף פי

אחרי השעה 9:00 ירו מחבלים לעבר אזור אשכול. בבוקר נשמעו אזעקות באזור אשדוד, באשקלון ובשטח מועצת חוף אשקלון. רקטה יורטה מעל אשדוד. כעבור כחצי שעה יורטו שתי רקטות באשקלון. לפנות בוקר חוסל מפקד החטיבה הצפונית של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה, דניאן מנסור. מנסור עסק בהכוונת ירי רקטות ופצצות מרגמה אל ישראל. גורם צבאי בכיר אמר ש"כ-100 מטרות הותקפו ביממה האחרונות שבה פוצצנו שתי מנהרות והפעילות בנושא נמשכת". עוד מסר הגורם שעבודות שיקום גדר הביטחון כבר יצאו לדרך.

בצה"ל עשויים להשלים כבר ביממה הקרובה את הרס הפירים האחרונים שנותרו מהמנהרות ההתקפיות ברצועת עזה, וכן את הפריסה של הכוחות בעמדות השולטות בפאתי הרצועה, בסמוך לגבול. בצבא מתדרכים את הכוחות שנותרו בשטח הפלסטיני, ברפיח שבדרום הרצועה ולאורך רצועת הביטחון הזמנית, לשמור על דריכות וכוננות גבוהה מחשש שחמאס ינסה לנצל את ימי או שעות הלחימה האחרונים ביתר שאת ולהוציא לפועל פיגוע משמעותי נגד החיילים, כולל אפשרות לחטיפה.

שר החוץ שר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני אביגדור ליברמן נשא הבוקר דברים בפתח ישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת והציע להעביר את ניהול עזה לאו"ם. "יש שלוש אופציות", אמר שר החוץ. "הסדרה, הכנעה של חמאס ולימבו, משהו לא מוגדר שבו הם יורים ואנחנו מגיבים. לדעתי האפשרות השלישית היא פשוט לא רלוונטית". ynet העביר את הדברים בשידור חי.

בזירה המדינית גורמים מדיניים חוששים כי ישראל הובילה את עצמה להסתבכות. בכיר ישראלי המעורה במגעים המדיניים נשמע פסימי ואמר כי ישראל הובילה את עצמה ל"מלכוד", כאשר החליטה לנתק מגע באופן מוחלט מהמתרחש בקהיר. "קיים חשש שבגלל המצב שאנחנו נמצאים בו גם נמשיך לדשדש, גם יכפו עלינו סוג של הסדר וגם לא נשיג הרבה. כפי שזה נראה כעת, אנחנו כרגע במצב של עופרת יצוקה ועמוד ענן, מצב שמכרסם בהרתעה. ישראל בסוג של מלכוד כרגע".

גורם מדיני בכיר אחר הסביר אמש כי לפחות בטווח הזמן הקרוב נראה שלא צפויה הסדרה, אף שהצבא מצפה לכך: "נראה שאנחנו בכיוון של סיום כמו בעופרת יצוקה. גם אז נתנו לעסק להירגע באופן הדרגתי וזה הוביל לשקט של שנתיים. גם כך אף אחד לא מאמין שאפשר להשיג יותר, אפילו בהסדרה מסודרת. לתת לזה למות מעצמו זה לא בהכרח רע".

כתבו את הידיעה: יואב זיתון, אילנה קוריאל ומתן צורי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות