אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 20 שנה: משפחת שמר מכרה את ארקפה צילום: טל שחר

אחרי 20 שנה: משפחת שמר מכרה את ארקפה

איש העסקים ירון ירקוני יחזיק ‭70%‬ ממניות הרשת, שהביאה לארץ את המקיאטו והלאטה; 20% מהמניות יישארו בידי אבי המשפחה קובי שמר

06.08.2014, 18:27 | נווית זומר, "ידיעות אחרונות"

לראשונה מאז הקמת "ארקפה" לפני 20 שנה – הרשת שהביאה לראשונה לארץ את המקיאטו, המקיאטונה, לאטה ועוד – השליטה ברשת עוברת ממשפחת שמר המייסדת.

קראו עוד בכלכליסט

איש העסקים ירון ירקוני השלים את ההשתלטות על הרשת, עם רכישת חלקו של רון שמר ‭(25%)‬ ויחזיק מעתה ‭70%‬ מהמניות. האב קובי שמר יישאר עם ‭20%‬ בלבד. העסקה בוצעה לפי שווי חברה בסך 65 מיליון שקל. יגאל שרון, לשעבר מנכ"ל ארומה ישראל, התמנה כמנכ"ל קבוצת ארקפה.

סניף של ארקפה סניף של ארקפה סניף של ארקפה

ארקפה הוקמה ‭1995-ב‬ והייתה החלוצה בתחום. המייסדת שרה שמר הייתה הרוח החיה מאחורי הפרויקט, יחד עם בעלה קובי. הסניף הראשון נפתח בהרצליה פיתוח. היא הביאה לישראל את קונספט האספרסו בר האיטלקי, כאשר הציבור שתה עד אז בעיקר קפה שחור ונמס של עלית. שמר גייסה לצורך כך כשותפה (10%) את ארקפה, יצרנית קפה פרימיום איטלקי מטוסקנה.

היו שטענו אז שהחזון של שמר יומרני ושהציבור הישראלי ידבק בקפה הנמס. לפני עשור פתחה הרשת, בהשקעה גדולה, מפעל באזור התעשייה פולג, המספק את דברי המאפה לרשת. שמר מיצבה את ארקפה כרשת פרימיום שמחיריה גבוהים יותר וההגשה בשירות עצמי. היא סירבה לעבוד בשיטת זכיינות, שלטענתה פגעה בהקפדה על איכות אחידה – מה שגרם לפיגור במספר הסניפים שפתחה בהשוואה לרשתות אחרות. לארקפה יש כיום 32 סניפים בלבד. ארקפה, בניגוד לשאר הרשתות, פועלת בעיקר במרכז ומחזורה ‭150-כ‬ מיליון שקל.

לימים התגרשו בני הזוג שמר והבן רון נכנס לפעילות לצד אביו קובי. בשנה האחרונה רכשה ארקפה ‭50%‬ מרשת בתי הקפה נטו.

 

ירקוני היה שותף וזכיין ברשת ארומה (10%) ופרש ממנה  לפני שנתיים. לפני חצי שנה  הצטרף ירקוני לארקפה ורכש ‭45%‬ ממניותיה תמורת 20 מיליון שקל. העסקה כללה את רשת בתי הקפה ורשת המסעדות האיטלקיות ג'ויה. עם כניסת ירקוני לשותפות עברו לראשונה חלק מהסניפים לזכיינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות