אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמהדע סיפקה תחזית מאכזבת: צופה הכנסות של עד 72 מיליון דולר

קמהדע סיפקה תחזית מאכזבת: צופה הכנסות של עד 72 מיליון דולר

זאת לעומת ציפיות האנליסטים להכנסות של 75.4 מיליון דולר השנה; ההפסד הרבעוני קפץ ל-7.4 מיליון דולר לעומת הפסד של 2.7 מיליון דולר ברבעון המקביל

14.08.2014, 15:30 | ניר צליק

קמהדע, יצרנית התרופות הישראלית, סיפקה תחזית מאכזבת ל-2014. החברה צופה הכנסות של 70-72 מיליון דולר בלבד לעומת ציפיות האנליסטים להכנסות של 75.4 מיליון דולר בשנה זו.

קראו עוד בכלכליסט

מגזר ההפצה צפוי לספק לחברה הכנסות של 25-26 מיליון דולר ומגזר תרופות המקור צפוי לספק לחברה הכנסות של 45-47 מיליון דולר.

את הרבעון השני סיכמה קמהדע עם הכנסות של 15.8 מיליון דולר לעומת 16.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי המתואם הסתכם ב-7.4 מיליון דולר לעומת רווח של 2.7 מיליון דולר ברבעון המקביל.

נקודת המפתח בדו"חות הרבעון היתה ציפיית השוק כי החברה תדווח על התוצאות המלאות של הניסוי שערכה החברה במוצר לטיפול במחסור בחלבון ה-AAT באינהלציה, כאשר החברה דיווחה על תוצאות ראשוניות בעייתיות לפני מספר חודשים, אך הביעה תקווה כי היא תוכל להגיש את התרופה לאישור הרשויות באירופה על רקע עמידה ביעדים משניים של הניסוי. קמהדע דיווחה עם פרסום תוצאות הרבעון כי היא תפרסם את תוצאות הניסוי רק בספטמבר.

דוד צור, נשיא ומנכ"ל קמהדע, צילום: תומי הרפז דוד צור, נשיא ומנכ"ל קמהדע | צילום: תומי הרפז דוד צור, נשיא ומנכ"ל קמהדע, צילום: תומי הרפז

מוצר האינהלציה אמור היה להיות העתיד של קמהדע. באוגוסט 2012 קמהדע חתמה על הסכם בלעדי עבור הפצתו של מוצר ה-AAT באינהלציה באירופה, יחד עם Chiesi Farmaceutici, חברת תרופות אירופאית המתמקדת במחלות נשימה ובמוצרים טיפוליים מיוחדים. במסגרת ההסכם קמהדע זכאית לקבל תשלומי אבן דרך של עד 60 מיליון דולר, בכפוף להישגים רגולטורים ועמידה ביעדי מכירות מסוימים.

תרופת ה-AAT של קמהדע במתן בעירוי לטיפול בחסר הגנטי בחלבון אלפא 1, נמכרת במספר מדינות בעולם, ומזה כשנתיים נמכרת בארה"ב באמצעות חברת בקסטר ומניבה לחברה הכנסות בעשרות מיליוני דולרים בשנה, אך התרופה באינהלציה היתה אמורה להיות העתיד של החברה, כאשר כעת מתרבים סימני השאלה בדבר יכולתה של תרופה זו לשמש כמנוע הצמיחה של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות