אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכוניות עתיקות וכרזות לצמיגים: מה אוספים המיליארדרים? צילום: אם סי טי

מכוניות עתיקות וכרזות לצמיגים: מה אוספים המיליארדרים?

איזה מיליארדר שילם 2.1 מיליון דולר תמורת תצלום מקורי של "בילי הנער", כמה פריטים מצויים באוסף האמנות של האיש העשיר בעולם, ומי מחזיק ברשותו את המכונית המפורסמת מהסרט "בחזרה לעתיד"

21.08.2014, 22:26 | שירות כלכליסט

קבוצות כדורגל, איים, אחוזות ויאכטות הם כמה מהדברים השגרתיים שהמיליארדר הממוצע נוהג לרכוש. אולם נראה כי למספר קטן של מיליארדרים יש תחביבים נוספים, חלקם משונים, והם מוכנים להיפרד מסכומי כסף משמעותיים כדי לטפח אותם.

קראו עוד בכלכליסט

רשת CNBC מצאה חמישה מיליארדרים כאלו.

1. ביל קוץ'

שווי: 4 מיליארד דולר

אוסף: פריטים מתקופת המערב הפרוע ומהתחום הימי

נאמר שלאחיו הגדולים של ביל, צ'ארלס ודיוויד קוץ' מקוץ' תעשיות יש הון של 41.5 מיליארד דולר כל אחד והם מדורגים במקום ה-6 ברשימת "פורבס". אולם על אף הונו הקטן משמעותית נראה שהוא משקיע נתח נכבד ממנו על פריטים אספנות. האוסף של קוץ' כולל פריטי ימאות עתיקים כגון כלי ניווט ודגמי ספינות. כמו כן רכש המיליארדר תצלום מקורי של הפושע האמריקאי הידוע לשמצה בילי הנער תמורת 2.1 מיליון דולר כדי לצרפו לאוסף, המכיל כמיליון פריטים ובכללם אקדח של ג'סי ג'יימס ודגל שהיה שייך לגנרל קאסטר.

2. ביל גייטס

שווי: 80 מיליארד דולר

אוסף: דה וינצ'י, מכוניות, אמנות אמריקאית

  , צילום: אם סי טי צילום: אם סי טי   , צילום: אם סי טי

המייסד השותף של מיקרוסופט הוא האיש השני העשיר בעולם על פי פורבס. הוא נוהג לתרום סכומי כסף נכבדים למטרות צדקה וכן להשקיע סכומי כסף נכבדים ברכישת מכוניות ואומנות.

ב-1994 רכש ת גייטס את קודקס לייסטר שכתב לאונרדו דה ויצ'י תמורת 30.8 מיליון דולר. הוא מחזיק באוסף מכוניות הכולל פורשה 930 טורבו, יגואר XJ6 ופרארי 348. כמו כן שילם גייטס 36 מיליון דולר תמורת ציור של ווינסלו הומר.

3. קרלוס סלים

שווי: 81.5 מיליארד דולר

אוסף: אמנות

על פי פורבס, סלים הוא האיש העשיר בעולם. נאמר עליו שבבעלותו אוסף אמנות הכולל 66 אלף פריטים שחלק גדול ממנו עומד לתצוגה במוזיאון מקסיקו. הוא נחשב לאספן השני הנלהב ביותר של פסלי רודן מחוץ לצרפת. כמו כן אוסף סלים מטבעות נדירים, מסמכים היסטוריים ושירידים דתיים.

4. ברוס הייל

שווי: 4.9 מיליארד דולר

אוסף: כרזות לצמיגים

הייל הוא המייסד של רשת הצמיגים, דיסקונט טיירס, ולו למעלה מ-1,500 עובדים. הוא גם אספן נלהב של כרזות בהדפס אבן ממאה השנים האחרונות. יש בבעלות כמה מיצירותיו של האמן טולוז לוטרק וכן כרזות מספר מתחילת דרכה של חברת מישלין.

5. טרואט קת'י

שווי: 6.3 מיליארד דולר

אוסף: מכוניות קלאסיות

קאת'י הוא המייסד של רשת המזון המהיר צ'יק-פיל-אה. הוא כיום בן 92 אולם עדיין אוסף רכבים באותה ההתלהבות כמו בצעירותו. ברשותו 70 רכבים קלאסיים, כולל הרכב של באטמן, ה"בט-מוביל" מהסרט "שובו של באטמן" וכן שלוש לימוזינות.

כמו כן, לקאת'י - שבעבר כבר הצהיר שאינו מעוניין כלל הרכבים חדשים -  פורד מודל T מ-1916 וכן את המכונית "דלוריאן: מהסרט "בחזרה לעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות