אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל תחשוף בעוד שבועיים את אנדרואיד ONE, סדרת טלפונים מוזלים

גוגל תחשוף בעוד שבועיים את אנדרואיד ONE, סדרת טלפונים מוזלים

הסדרה החדשה צפויה לכלול דגמים פשוטים שמיועדים לשווקים מתפתחים. החברה חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם חברות הודיות שייצרו את הטלפנים - שייחשפו רשמית ב-15 בחודש. המחיר: כ-600 שקל לסמארטפון חדש

02.09.2014, 18:51 | רפאל קאהאן

גוגל שלחה הזמנה לאירוע שיתקיים ב-15 בספטמבר בהודו בו תכריז ענקית הטכנולוגיה על קו הסמארטפונים המוזלים אנדרואיד One. לפי מספר דיווחים, הסמארטפונים החדשים אמורים להתחרות בפלח השוק הנמוך ומחירם צפוי להיות פחות מ-10,000 רופי שהם כ-590 שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ההכרזה על הקו החדש כבר התבצעה במהלך כנס המפתחים של החברה שנערך ביוני שעבר. אולם כעת מדובר כנראה על הצגת המכשירים עצמם. המכשירים המוזלים היחידים שגוגל הייתה שותפה בייצורם עד כה היו סמארטפוני מוטורולה מהסדרות E ו-G. אמנם מכשירי נקסוס היו זולים בצורה בולטת, אך הטלפונים יועדו לשווקים מפותחים והיו זולים ביחס למכשירי דגל ולא ביחס לשוק המובייל כולו.

היכונו לביאת האנדרואיד One היכונו לביאת האנדרואיד One היכונו לביאת האנדרואיד One

המכשירים החדשים יצוידו בגרסה נקייה של אנדרואיד. לא ברור עדיין מה תהיה החומרה שלהם, אולם אם ניקח את המוטו E כדוגמה למכשירי ה-One החדשים, הרי שהם ככל הנראה יצויידו במסך 4.3 או 4.5 אינץ', מעבד כפול ליבה, מצלמה של כ-5 מגה פיקסל וגיגה-בייט של זיכרון פעולה.

מוטורולה שנמכרה זה מכבר ללנובו צפויה גם היא להציג בימים הקרובים את היורשים לסדרות ה-E, G וה-X שיוצרו והושקו במהלך השנתיים האחרונות. זאת ועוד, גוגל צפויה להכריז השנה על שני דגמי נקסוס חדשים שייצורם יבוצע על ידי לנובו.

על פי ההערכות דגם אחד יצוייד במסך 5.2 אינץ' והשני יהיה בתצורת פאבלט ולו מסך בגודל 6.3 או 5.9 אינץ'. שניהם אמורים להיות מצוידים בערכת השבבים סנאפדרגון 805 במהירות 2.7 גיגה הרץ עם 3 גיגה-בייט של זיכרון פעולה.

מוטורולה מוטו E מוטורולה מוטו E מוטורולה מוטו E

סונדר פיצ'אי, סגן נשיא החברה לענייני כרום, אנדרואיד ואפליקציות ואחד מאדריכלי הסדרה החדשה מסר כי גוגל לא תסבסד את ייצור המכשירים ישירות. ואולם, הוא אמר שהחברה תאפשר ליצרניות גישה למשאבי הפיתוח שלה, מה שאמור לסייע בהפחתת עלויות הייצור.

על פי דיווח של אתר NDTV, היצרנים הראשונים שיציגו מכשירים הם יצרנים הודים כדוגמת Karbonn, Micromax, ו-Spice שנחשבות למובילות בשוק ההודי בפרט ובשוק האסייתי בכלל. בהמשך להכרזה בגוגל מצפים כי יצרניות נוספות יצטרפו ליוזמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות