אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"ר: אין מניעה למנות את אייל גבאי למשקיף בדואר צילום: עמית שעל

הכנ"ר: אין מניעה למנות את אייל גבאי למשקיף בדואר

כונס הכנסים סבור כי גבאי, המועמד המועדף על מחזיקי האג"ח של הדואר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, מתאים לתפקיד. מועמדים נוספים שהציע הכנ"ר הם רם בלניקוב, דורון כהן ופרופ' בן ציון זילברפרב, שלושתם בכירים באוצר לשעבר

07.09.2014, 17:54 | אופיר דור

כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) פרופ' דוד האן מאשר למנות את עו"ד אייל גבאי, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, למשקיף מטעם בית המשפט בחברת דואר ישראל. אייל גבאי הוא המועמד שהציעו מחזיקי האג"ח בדואר, שבעקבות הבקשה שלהם הורה בית המשפט המחוזי ביום חמישי האחרון על מינוי המשקיף.

קראו עוד בכלכליסט

אייל גבאי, צילום: אוראל כהן אייל גבאי | צילום: אוראל כהן אייל גבאי, צילום: אוראל כהן

"לאחר ששקל את מכלול הנסיבות, ובהתאם להחלטת בית המשפט הנכבד, סבור הכונס הרשמי כי מאחר ולא הובעה הסתייגות למינויו של המועמד אשר הוצע על ידי נאמן האג"ח, והואיל והלה כשיר להתמנות לתפקיד, אין מניעה להורות על מינויו של אייל גבאי לתפקיד המשקיף", כתב הכנ"ר בתגובה שהעביר לבית המשפט.

עם זאת, האן העביר שלושה מועמדים נוספים שיוכלו גם הם לקבל את תפקיד המשקיף, אם בית המשפט יחליט כי ראוי למנות לתפקיד אדם שלא הוצע על ידי מי מהצדדים. המועמדים הנוספים הם רם בלינקוב, לשעבר הממונה על התקציבים באוצר וכיום מבעלי חברת הייעוץ "עמרב השקעות"; דורון כהן, מנכ"ל האוצר ומנהל רשות החברות בעבר; ופרופ' בן ציון זילברפרב, גם הוא מנכ"ל האוצר בעבר.

בית המשפט המחוזי החליט למנות משקיף פסיבי, ללא סמכות אופרטיבית ואקטיבית, לדואר ישראל. המשקיף יכנס לישיבות דירקטוריון הדואר וועדותיו ויהיה נוכח בכל ישיבת משא ומתן על תוכנית ההבראה. בית המשפט לא הכריע בנוגע לזהות המשקיע אלא העביר את ההחלטה לכנ"ר

מינוי המשקיף נעשה על רקע המשבר הפיננסי בדואר והחשש כי החברה תגיע לחדלות פירעון כבר בתחילת 2014, ולא תוכל לעמוד בתשלום חובה למחזיקי האג"ח, העומד נכון להיום על כ-310 מיליון שקל. המשקיף נועד למנוע מהדואר לקבל החלטות כמו מכירת נכסים לצורך כיסוי התחייבויות לטווח קצר, שימנעו מהדואר להחזיר את החוב למחזיקי האג"ח.

מינוי המשקיף יהיה בשלב הראשון ל-45 יום שבהם ימשיך המשא ומתן בין משרדי התקשורת והאוצר לבין ועד העובדים בחברה וההסתדרות על גיבוש תוכנית הבראה בדואר. בית המשפט קבע כי בשלב זה הוא לא יתערב בגיבוש תוכנית ההבראה שאמורה להציל את הדואר מחדלות פירעון, וייתן למדינה אורכה נוספת להגיע להסכמות בטרם הוא נוקט צעדים אקטיביים יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות