אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוצאות חיוביות לטבע: תופעות הלוואי בקופקסון 40 מ"ג פחתו ב-50%

תוצאות חיוביות לטבע: תופעות הלוואי בקופקסון 40 מ"ג פחתו ב-50%

בניסוי רחב היקף בארה"ב הושגה ההפחתה האמורה בתרופה המיועדת לשימוש של 3 פעמים בשבוע, בהשוואה לטיפול בקופקסון 20 מ"ג לשימוש יומיומי

11.09.2014, 15:35 | כלכליסט

טבעפרסמה ממצאים חיוביים חדשים ממחקר תווית פתוחה שלב IIIb המכונה GLACIER, המשווה את בטיחות וסבילות הטיפול של קופקסון במינון 40 מ"ג הניתן שלוש פעמים בשבוע לקופקסון במינון 20 מ"ג הניתן כל יום.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הפרסום, היעד העיקרי של המחקר הושג והודגמה הפחתה של 50% בממוצע שנתי מתואם של תופעות לוואי הקשורות בזריקות לקופקסון 40 מ"ג הניתן שלוש פעמים בשבוע בהשוואה לקופקסון 20 מ"ג הניתן כל יום.

במחקר ה-GLACIER השתתפו 209 חולים מ-30 מרכזים רפואיים בארה"ב, שטופלו בקופקסון 20 מ"ג במתן יומיומי במשך 6.7 שנים בממוצע. המשתתפים אורגנו באופן אקראי לטיפול בקופקסון 40 מ"ג או לקופקסון 20 מ"ג. לאחר מכן בוצעה הערכה בחולים (במחקר תווית פתוחה) בחודשים 1, 2 ו-4.

תופעות הלוואי הקשורות לזריקות כללו את תופעות הלוואי באתר ההזרקה, תסמינים הקשורים לתגובות מידיות לאחר זריקה ( לדוגמא, אדמימות, דפיקות לב, חרדה, קשיי נשימה) שנקבעו באמצעות יומני מעקב של החולים. חולים דיווחו אודות תופעות לוואי באתר ההזרקה לפי סיווג של קל, בינוני וחמור. חולה אחד מהזרוע הטיפולית של קופקסון 40 מ"ג פיתח נמק. הבטיחות הכוללת נמצאה בהתאמה לניסיון קודם, ותוצאות המחקר יוגשו לפרסום מקצועי.

מייקל היידן, המדען הראשי של טבע, צילום: עמית שעל מייקל היידן, המדען הראשי של טבע | צילום: עמית שעל מייקל היידן, המדען הראשי של טבע, צילום: עמית שעל

"אנו שמחים על כך שממצאים אלו תומכים במתן הפחות תכוף, שלוש פעמים בשבוע, של קופקסון 40 מ"ג ואף הביאו למחצית את תופעות הלוואי הקשורות להזרקה בהשוואה למדווח בטיפול בקופקסון 20 מ"ג הניתן באופן יומיומי," אמר מייקל היידן, נשיא המחקר ופיתוח הגלובלי והמדען הראשי של טבע.

ד"ר ג'רי וולינסקי, פרופסור לנוירולוגיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת טקסס וחוקר ראשי במחקר ה-GLACIER, אמר בעקבות הניסוי כי "הירידה בתדירות תופעות הלוואי הקשורות לזריקות עקב ההפחתה בתדירות הטיפול ממתן יומיומי לשלוש פעמים בשבוע מהווה שיקול נוסף שעל החולים לקחת בחשבון כשהם מקבלים החלטות לגבי טיפול," אמר . "זהו מידע שימושי לרופאים המייעצים לחולים שלהם המעוניינים לעבור מתכנית טיפול של הזרקה יומיומית לכזו של שלוש פעמים בשבוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות