אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קשה לבלוע: סוכריות גומי בצורת איבר מין זכרי מזעזעות את ניו זילנד

קשה לבלוע: סוכריות גומי בצורת איבר מין זכרי מזעזעות את ניו זילנד

חברה דאץ' ראסק נאלצה להוריד מהמדפים אריזות של סוכריות גומי תוצרת סין שכללו גם כאלה בצורת איבר מין זכרי, מבלי שידעה על כך מראש. הנזק: אלפי דולרים ניו זילנדים וחשש מפגיעה במוניטין

14.09.2014, 18:11 | שירות כלכליסט

יבואנית ממתקים בניו זילנד הפסידה אלפי דולרים ניו זילנדים, לאחר שנאלצה להוריד מהמדפים אריזות של סוכריות גומי שכללו ביניהן גם כאלה בצורת איבר מין זכרי.

החברה, דאץ' ראסק (Dutch Rusk), ייבאה אריזות של סוכריות גומי בשם דרגון סוויטס מיצרנית סינית לפני כשישה שבועות. אולם שבועיים לאחר מכן, החברה החלה לקבל תלונות מצרכנים שטענו כי גילו את הסוכריות הללו בתוך האריזות שרכשו.

מנהל המכירות בחברה ג'ק ואן דה חיסט, סיפר לעיתון מקומי כי מיד עם קבלת התלונות הורידו את האריזות מהמדפים. "בפעם הראשונה ששמענו על זה, היינו בטוחים שצוחקים עלינו", הודה. "אבל הם התעקשו ושלחו לנו אריזה אחת. כמה ימים לאחר מכן קיבלנו טלפון נוסף והתחלנו להבין שקורה משהו, ומיהרנו לשלוח חזרה את המוצר".

לטענתו, באחת מכל 20 או 30 אריזות היו סוכריה אחת או שתיים בצורת איבן המין הזכרי. החברה פרסמה התנצלות ללקוחות ופיצתה אותם בסוכריות גומי בחינם. עם זאת, ואן דה חיסט ציין כי האיסוף מחדש של כל האריזות עלה לחברה אלפי דולרים ניו זילנדים. "עשינו כל מה שיכולנו, דברים כאלה פשוט קורים", סיכם. כעת החשש הגדול הוא שלקוחות יבטלו הזמנות מהחברה הניו זילנדית כתוצאה מהתקרית. "אנחנו רוצים להשאיר את הסיפור הזה מאחורינו", ביקש ואן דה חיסט.  

סוכריות הגומי סוכריות הגומי סוכריות הגומי

במקביל, היצרנית הסינית פרסמה אף היא התנצלות וזיכתה את החברה מניו זילנד על חלק מהכסף. אולם בסין הצורה של הסוכריות כלל אינה נחשבת פוגענית, אלא היא מסמלת פוריות ובריאות. זאת על אף שבשאר חלקי העולם הסוכריות הללו משווקות ונמכרות תחת הכינוי "סוכריות פין" (Penis Gummies).

ב-2011 התעוררה שערוריה קלה לאחר שבתו של טום קרוז, סורי, צולמה כשהיא מחזיקה חבילה של סוכריות מסוג זה.

תגיות