אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפקד 8200 היוצא: "אין מקום לסרבנות, מכל סוג" צילום: עמית שעל

מפקד 8200 היוצא: "אין מקום לסרבנות, מכל סוג"

בעניין הלוחמה במתקפות סייבר סבור נדב צפריר כי כדי לשבור את האסימטריות בין ההגנה להתקפה יש להתמקד בקבלת ההחלטות של הגורם האנושי העומד מאחורי תקיפות הסייבר המתקדמות

15.09.2014, 06:59 | מאיר אורבך

"סרבנות היא סרבנות גם אם היא מנוסחת היטב. אין מקום לסרבנות מכל סוג שהוא, ובטח לא במקום שאנחנו באים ממנו". כך אמר אתמול מפקד 8200 היוצא נדב צפריר בהתייחסו למכתב של יוצאי היחידה.

קראו עוד בכלכליסט

את הדברים הוא אמר בנאום שנשא בכנס הסייבר הבינלאומי של סדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון. צפריר הציג בכנס גישה שונה ללוחמה במתקפות סייבר. לשיטתו, כדי לשבור את האסימטריות בין ההגנה להתקפה יש להתמקד בקבלת ההחלטות של הגורם האנושי העומד מאחורי תקיפות הסייבר המתקדמות.

נדב צפריר מפקד 8200 היוצא, צילום: עמית שעל נדב צפריר מפקד 8200 היוצא | צילום: עמית שעל נדב צפריר מפקד 8200 היוצא, צילום: עמית שעל

"הגורם האנושי הוא החולשה הגדולה ביותר של התוקף, ופתרונות ההגנה הקיימים כיום אינם מנצלים חולשה זו. על בסיס התזה הזאת אנו ב־Team8 מפתחים כיום טכנולוגיה חדשנית ומתוחכמת אשר תקשה על התוקפים להגיע ליעדם ותציע פתרונות שאינם קיימים היום בשוק. טכנולוגיה זו תצליח להעביר אתגרים רבים של המגן לצד התוקף וכך ליצור היפוך באסימטריה שבין ההגנה להתקפה".

Team8 הוקמה בידי צפריר וישראל גרימברג, לשעבר מפקד מרכז הסייבר ביחידת 8200, בשיתוף לירן גרינברג, יזם ומוביל צוותי פיתוח וניהול מוצר בחברות הסטארט־אפ קונדואיט ואיטורו, ורוני זהבי, מייסד ומנכ"ל קוטנדו, אשר נמכרה לאקמאי בשנת 2012.

שוק הסייבר עובר בשנים האחרונות שינוי דרמטי, שהוא קרקע פורייה לפריצות דרך טכנולוגיות ולהזדמנויות עסקיות. לאור זאת ייסדה Team8 פלטפורמה חדשנית להקמת חברות סטארט־אפ בתחום ה־Cyber Security (Cyber Companies Creation).

Team8 כוללת גוף מחקר סייבר העוסק בחקר טכנולוגיות בהובלת אסף מסחרי, לשעבר CTO במרכז הסייבר של 8200, לצד גוף העוסק במחקר שוק שמטרתו לזהות הזדמנויות עסקיות בתחום פתרונות ההגנה בסייבר, שעל בסיסן מקימה Team8 חברות סטארט־אפ מבטיחות בתחום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
סרבנים,יקרים או שלא,תקשיבו ,אם החמאס היה מנצח הוא היה אונס את הנשים שלכם ואת
החברות שלכם !! ואת האמהות שלכם !! אתם רק רוצים תשומת לב על חשבון ביטחון המדינה,כמו מכתב סרבני הטייסים..לגופו של עניין מדובר ב 10 סרבנים,שממש משרתים ב יחידה 8200 וקשורים למודיעין היתר טרמפיסטים..המכתב שלכם הוא פגיעה בביטחון המדינה,ובחוסן הלאומי..הוא מזין את האנטישמים בעולם,ואת פרופסור שאבאס האנטישמי מהאו"ם ..כל אירגוני הטרור ובראשם החמאס מצטטים את המכתב שלכם..לדעתי יש לחקור אותכם,לעקוב אחריכם..לצוטט למכשירי הטלפונים שלכם !! כי יש בידיכם מידע,שאולי אויבינו ינסו לשים עליו יד !! כי אתם מהווים סכנה לביטחון המדינה !! יצאתם מיד לתקשורת ולא כיבסתם תכביסה בתוך הבית..אם בכלל יש כביסה מלוכלכת..זה אתם !אני יותר יפה נפש מכם,יותר אציל מכם,יותר מוסרי מכם, וצה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם !!
אבי שרעבי , תל אביב  |  16.09.14