אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסמסים המהלכים: נתיב לסמארטפונים בלבד

בשולי הרשת

המסמסים המהלכים: נתיב לסמארטפונים בלבד

עיר סינית סימנה מקטעי מדרכה כמיועדים למשתמשי סלולר שלא נוהגים להוריד את העיניים מהמסך, במטרה למנוע מהם מלהתנגש בעוברי אורח מהלכים או רוכבים. ניסוי שנערך בארה"ב מראה שהמשתמשים האלה צפויים לפספס את הנתיב

15.09.2014, 10:55 | ניצן סדן
הסמארטפון הפך לחלק בלתי נפרד משגרת יומנו. כל מי שנסע באוטובוס עירוני בשנים האחרונות ראה איך כל יושבי הרכב מחוברים למסך הסלולרי שבידיהם - וכל מי שהלך ברחוב ראה אנשים שמחוברים למסך בהליכה. מדובר בנוהג בעייתי ולעיתים מסוכן; במיוחד כשחוצים את הכביש או לא שמים לב ומתנגשים במישהו על המדרכה. בעיר הסינית צ'ונגקינג מצאו פתרון: נתיבים למשתמשי סלולר שלא יכולים להוריד את העיניים מהטלפון.

קראו עוד בכלכליסט

חלק מהמדרכה באחד הרחובות המרכזיים בעיר פשוט סומן כמיועד למשתמשי מובייל. כך יכולים המכורים הכבדים להמשיך לצרוך תוכן תוך כדי הליכה בלי לחשוש מהתנגשות ברוכבי אופניים. הסכנה שנותרה היא שאחד מהם יתנגש בשני.

נתיבי הסלולר בסין נתיבי הסלולר בסין נתיבי הסלולר בסין

הרעיון הוא חיובי וצפוי לצמצם תאונות קלות למיניהן, אך מהווה מראה מטרידה לפניה של החברה המקוונת. האם כל כך דחוף לאנשים לעשות לייק לתמונה של חתול או תינוק, לקרוא עוד משפט בפוסט או לתפור עוד שלב במשחק – שאינם יכולים להיות מודעים לסביבתם המיידית?

שלט שמכווין את ההולכים לנתיב הסלולר שלט שמכווין את ההולכים לנתיב הסלולר שלט שמכווין את ההולכים לנתיב הסלולר

אגב, בישראל מדינת הסטארט-אפ כנראה שלא תראו סימונים שכאלה בעתיד הקרוב; רבים מרחובות הערים המרכזיות בארץ צפופים מאוד והמדרכות של חלק מהן כוללות נתיבי אופניים.

אתר אנגאדג'ט מזכיר שלפני כמה חודשים סימנו אנשי ניישנל ג'אוגרפיק מקטע מדרכה בוושינגטון למטרות ניסוי; על נתיב הסמארטפונים נכתב "כניסה לטלפונים סלולריים, הכניסה על אחריותכם בלבד" ועל הנתיב שלצידו "אין כניסה לטלפונים". כמובן שאנשים שהלכו כשהם דבוקים למסך בכלל לא ראו את השלטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות