אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד: "אפרק את הממשלה לפני שאעלה מסים" צילום: נמרוד גליקמן

לפיד: "אפרק את הממשלה לפני שאעלה מסים"

שר אוצר אומר כי אינו מעלה על הדעת "שנתניהו יקפיא את חוק מע"מ 0%. מדובר בנסיונות של ספינים פוליטיים על עניינים רציניים"

16.09.2014, 11:26 | ynet

שר האוצר יאיר לפיד אומר כי אינו מעלה על דעתו שרה"מ נתניהו יקפיא את חוק מע"מ 0%. לפיד מתראיין עתה באולפן ynet על רקע המחלוקת החריפה עם נתניהו סביב הצעת חוק מע"מ 0% ברכישת דירה ראשונה והתוספת לתקציב הביטחון. בנושא המסים הדגיש: "אפרק את הממשלה לפני שאעלה מסים".

קראו עוד בכלכליסט

 

לדברי לפיד, "הכל פתוח אבל זה לא נראה לי שונה במיוחד מכל מסוג ההתנהלות שיש תמיד. אני עברתי כבר תקציב קשה הרבה יותר מתקציב אחר. רה"מ לא אמר שהוא יקפיא את חוק מע"מ אפס הוא הצביע בעד חוק מע"מ אפס. ממשלה לא יכולה להרשות לעצמה לא לקיים את ההבטחות שלה עצמה. 

"רה"מ, שהוא איש מנוסה, יודע שממשלה שמתחילה לא לקיים הבטחות אף אחד לא יפרק אותה היא תפרק מעצמה. אף ממשלה לא יכולה לתפקד בתנאים כאלה. כל העסק יתפרק מעצמו. אין הקפאת מע"מ אפס, מע"מ אפס עבר בניגוד לכל התחזיות את ועדת הכספים, למרות כל ההסתייגויות.

על התנגדותו להעלאת מסים הוסיף לפיד ואמר כי "גם אם יש בעיה זה לא אומר שצריך שוב להתעלל במעמד הביניים ובשכבות החלשות". לדבריו, "בדיוק בשביל הרגע הזה, בשביל שנהיה מסוגלים לספוג את ההעלאות האלה בתקציב הביטחון, עשינו את כל העבודה המפרכת בשנה וחצי האחרונות".

יאיר לפיד, צילום: אוראל כהן יאיר לפיד | צילום: אוראל כהן יאיר לפיד, צילום: אוראל כהן

שר האוצר התייחס גם למחלוקת בדבר התוספת שדרושה לתקציב הביטחון ואמר: "אני אומר למערכת הביטחון, אני מבין שנולדו צרכים חדשים. צריכים פתרון לפצמ"רים ולמנהרות, צריך בשביל זה כסף, אבל לא אתן לזה להיות בזאר טורקי. צריך להסתכל על צורכי הביטחון מצד אחד ולתת מענה. אני רוצה לתת לכם את כל הכסף שיש, אני לא יכול לתת לכם כסף שאין".

"בתקופה של בניית תקציב יש תמיד ניסיונות ללחוץ על שר האוצר", המשיך לפיד. "לא צריך יותר מדי לקחת דברים ברצינות, אנחנו צריכים לנהוג באחריות. אני לא מפחד מבחירות אבל אין צורך בהן עכשיו. בתקציב הקודם התחזית הייתה הרבה יותר גרועה, עשינו מאמץ עצום והייתי צריך לעשות מאמצים גדולים שפגעו בי אישית. עשינו אותה בידיעה ברורה שזה מקשה את הציבור הישראלי. סוף סוף אחרי שנה וחצי אם הכלכלה מספיק יציבה, אפשר לעשות תקציב שלא פוגע במעמד הביניים, בשכבות החלשות ולא להעלות מסים. אני לא משחק בפוליטיקה אני עובד בבניית תקציב", אמר לפיד.

לשאלה מה היה אומר יאיר לפיד העיתונאי השיב: "אני כבר לא יודע באמת לומר מה היה אומר יאיר לפיד העיתונאי, כנראה שהתרחקתי ממנו יותר מדי. אני יאיר לפיד שר האוצר.

"אני לא מוכן לצאת גדול על חשבון דור שלם שקורס ואומר לעצמו אין לנו סיכוי לדירה לא יכול להיות שרק לילדים של עשירים יהיה סיכוי במדינה לרכוש דירה. אני לא צריך להסתתר מאחורי אחרים. על זה הלכתי לבחירות, על זה ש-10 שנים אף אחד לא ניסה לעשות שום דבר בשביל לפתור את משבר הדיור המדיני.

"מע"מ אפס הוא חלק אחד, יש חלקים אחרים וגדולים יותר. פוליטיקאים לא רוצים להתעסק בזה כי זה מגדיל את ההיצע וזה לא מעניין. המחירים יעצרו בסוף 2014 וירדו ב-2015. איפה היו כל האנשים האלה 10 שנים? אלה שאומרים לנו אל תעשו, תשאירו את המצב כמו שהוא, הם שהביאו עלינו את משבר הדיור, אנחנו אלה שפותרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הגדלת הגרעון תעזור לצמיחה ותיתן להמון ישראלים אפשרות השקעה באגרות חוב במקום לקנות דירות
הגדלת הגרעון לא יוצרת מיתון כמו שגורמים החלופות האחרות של צמצום פעילות משרדי הממשלה או העלאת מסים. כבונוס, היא פותרת את השאלה איפה להשקיע את החסכונות כאשר הריבית היא כמעט 0%. כדי למממן את הגרעון ינפיקו הרבה אגרות חוב ממשלתיות ומאות אלפי ישראלים ירוצו לרכוש אותם. המשקיעים יהיו מרוצים לקבל כמה אחוזים בודדים של תשואה, המדינה תהיה מרוצה למכור אגרות חוב בריבית נמוכה בהרבה ממה שהיה נהוג בעבר. הנדל"ן יפסיק להתנפח ויפסיק להקשות על צעירים לרכוש דירה, מה שגם הוביל להאטה כי הצעירים מנסים לחסוך כל שקל שיש להם.
תומר  |  16.09.14
לכל התגובות