אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המעודדות ב-NFL מכניסות כסף אבל לא מרוויחות כסף צילום: איי פי

המעודדות ב-NFL מכניסות כסף אבל לא מרוויחות כסף

ה- Raiderettes, נבחרת המעודדות של אוקלנד ריידרס, זכו בשבוע שעבר להסדר בגובה 1.25 מיליון דולר, על שכר שלא שולם לחלקן. על פי תנאי ההסכם הקודם שלהן, המעודדות הרוויחו פחות מ-5 דולר לשעה. לפי ההסכם החדש, הן ירוויחו 9 דולר לשעה. כמה הן מכניסות לקבוצות? כ-317 אלף דולר בשנה

16.09.2014, 21:00 | שירות כלכליסט

בעיצומו של אחד המשברים החמורים ביותר בהיסטוריה של ה-NFL, שעוסק בעיקרו ביחס של הליגה לנשים ושחקנים שמכים נשים, עולה לדיון גם האופן שבו מתייחסים בליגה למעודדות.

קראו עוד בכלכליסט

מעודדות הדאלאס קאובויז. לפחות 7 שניות על המסך ושעות על גבי שעות של אימונים, צילום: אם סי טי מעודדות הדאלאס קאובויז. לפחות 7 שניות על המסך ושעות על גבי שעות של אימונים | צילום: אם סי טי מעודדות הדאלאס קאובויז. לפחות 7 שניות על המסך ושעות על גבי שעות של אימונים, צילום: אם סי טי

26 מבין 32 הקבוצות ב-NFL, מחזיקות בצוותי מעודדות. בולטימור קולטס היתה הקבוצה הראשונה שהעסיקה מעודדות - ב-1954 - בעוד שהדאלאס קאובויס היו הראשונים שהבינו שאפשר לנצל את היכולות של המעודדות כדי למכור עוד כרטיסים.

המעודדות אמנם נחשבות לבונוס עסקי, אך הן כמעט ולא זוכות להכרה עבור מאות השעות שהן מקדישות להכנות לקראת המשחק, ההופעות, ושלל האירועים השונים שבהן הן משתתפות בשם הקבוצות שהן מייצגות.

ה- Raiderettes, נבחרת המעודדות של אוקלנד ריידרס, זכו בשבוע שעבר להסדר בגובה 1.25 מיליון דולר, על שכר שלא שולם לחלק מהחברות. על פי תנאי ההסכם הקודם שלהן, המעודדות הרוויחו פחות מ-5 דולר לשעה. לפי ההסכם החדש, הן ירוויחו 9 דולר לשעה. ארבע קבוצות ב-NFL (סינסינטי, באפלו, טמפה ביי וניו יורק ג'טס) עדיין מתמודדות עם תביעות שהגישו נגדן המעודדות שלהן.

לבנגלס, לבאקנירס ולג'טס יש קבוצות מעודדות משל עצמן, בעוד שקבוצת הבילס וויתרו במאי על המעודדות (הג'ילס) לאחר שהן הגישו תביעה. המשחק מיום ראשון של הבילס נגד הדולפינס היה הראשון מאז 1967, שהג'ילס לא הופיעו בו.

המעודדות של באפלו טוענות בתביעה שהן התבקשו לעבוד 16 שעות או יותר במהלך העונה, ועבור כל המאמצים שלהן, הן זכו בחנייה באצטדיון ראלף וילסון. הבן-גאלס (Ben-Gals, המעודדות של סינסינטי) הרוויחו 45 דולר למשחק, הרבה מתחת לשכר המינימום, אם מחשבים גם את שעות האימונים, עליהן לא קיבלו תשלום.

האופן שבו מתייחסים לנשים ב-NFL יעמוד במוקד התביעות הללו. בבלומברג ביזנסוויק חישבו כי בהתבסס על השכר המינימום בניו יורק, שעומד על 8 דולר לשעה, ותוך חישוב 20 השעות שכל אחת מהמעודדות נאלצה להשקיע לאחר שהתקבלה לנבחרת עבור 42 השבועות של עונת המעודדות (מבחנים, אימונים, עונה רגילה ומשחקי הפלייאוף), הבילס היו צריכים להשקיע 235 אלף דולר עבור כל נבחרת המעודדות.

המעודדות הפכו לחלק בסיסי מחוויית יום המשחק ב-NFL. בהתחשב בכך שהמחיר הממוצע של כרטיס למשחק עומד השנה על קרוב ל-85 דולר, כך שלא עולה על הדעת שהקבוצות ימשיכו לשלם למעודדות קרוב לכלום עבור הבידור שהן מספקות לאוהדים.

כמה פעמים מופיעות המעודדות בטלוויזיה במסגרת חוזי השידור בשווי 4.9 מיליארד דולר של ה-NFL? לפי אריק סמלווד, אנליסט בחברת Front Row בפילדלפיה, המעניקה ייעוץ לקבוצות בנושאי ספונסרשיפ, התשובה היא בממוצע 7 שניות במרבית השידורים, לרוב לפני או אחרי הפרסומות. הנתון הזה מייצג 317 אלף דולר בשנה עבור כל אחת מ-26 הקבוצות עם נבחרות מעודדות בעונה שעברה.

עד כמה המעודדות חשובות לאטלנטה פלקונס? בתחילת עונת 2014, הפלקונס השיקו תמריץ חדש למחזיקי מנויים מעונות קודמות. לאוהדים יש סיכוי להזמין ביקור במושב מצמד מעודדות של הקבוצה. העובדה שקבוצות ב-NFL מורשות להתייחס למעודדות שלהן בצורה כזו ראויה לגינוי, במיוחד לאור העובדה שהן מנסות להעביר לאוהדים מסר חיובי לנשים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות