אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוהדים הברזילאים התחילו לנקות אחריהם את האצטדיונים כמו האוהדים היפנים צילום: איי אף פי

האוהדים הברזילאים התחילו לנקות אחריהם את האצטדיונים כמו האוהדים היפנים

על אף כל הדיבורים על פילים לבנים ושימוש לא נכון בכספי הממשלה, דבר אחד טוב לפחות יצא ממונדיאל 2014, שנערך בברזיל: האוהדים מנקים אחריהם את היציעים

16.09.2014, 16:38 | שירות כלכליסט

על אף כל הדיבורים על פילים לבנים ושימוש לא נכון בכספי הממשלה, דבר אחד טוב לפחות יצא ממונדיאל 2014, שנערך בברזיל. יפן, שאמנם לא הצליחה לזכות ולו במשחק אחד בטורניר, זוכה להערכה עולמית בזכות האוהדים שלה שניקו אחרי כל משחק את היציעים שלהם באצטדיונים. כעת, האוהדים של קבוצה ברזילאית אימצו את המנהג.

קראו עוד בכלכליסט

אצטדיון בברזיל. יש מורשת אחת טובה, צילום: אי פי איי אצטדיון בברזיל. יש מורשת אחת טובה | צילום: אי פי איי אצטדיון בברזיל. יש מורשת אחת טובה, צילום: אי פי איי

לאחר הניצחון בתוצאה 2-0 על ויטוריה בארנה דה ביישאדה בקוריטיבה – אחד האצטדיונים שנבנה במיוחד עבור אירוח המונדיאל – מספר רב מאוהדי אתלטיקו פרנאאנסה (Atletico-PR) נשארו באצטדיון גם לאחר המשחק ואספו את הזבל. לפי גלובו, המועדון סיפק 20 אלף שקיות זבל, והאוהדים מילאו אותן.

בהתחשב באלימות הקשה ביציעים במשחק משנה שעברה בין אתלטיקו פרנאאסה ווסקו דה גמה, שהובילה לעונש של 12 משחקי רדיוס לאתלטיקו, בהחלט מדובר בהתפתחות מרשימה.

מונדיאל 1986 העלה לתודעה העולמית את תנועת הגל ביציעים, והאוהדים ממשיכים לבצע אותה באצטדיונים ובמגרשים ברחבי העולם. ניתן רק לקוות שמונדיאל 2014 יעשה את אותו הדבר לניקיון לאחר המשחקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות