אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן אן.וי מציעה לנושים: דחייה של תשלום החוב תמורת העלאת הריבית צילום: עמית שעל

קרדן אן.וי מציעה לנושים: דחייה של תשלום החוב תמורת העלאת הריבית

החברה חייבת למחזיקי האג"ח 346 מיליון יורו, בשתי סדרות שונות. הצעת החברה איננה כוללת תספורת ומדברת על דחייה בלבד של תשלום החוב

17.09.2014, 15:04 | גולן חזני

חברת קרדן אן.וימציעה לנושי החברה דחייה של תשלום החוב תמורת העלאת פיצוי בריבית וקבלת בטחונות על החוב שכרגע לא קיימים. בפגישה שנערכה היום (ד') בין הנציגות לבין המנכ"ל שוקי אורן, הגיש אורן את הצעת החברה להסדר. ההצעה כוללת גם פיצוי שנתי בריבית של 0.8% ו-10% ממניות החברה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה חייבת למחזיקי האג"ח 346 מיליון יורו, בשתי סדרות. הצעת החברה מתבססת על דחית התשלומים בשנתיים בתמורת לפיצוי בריבית. הפגישה עם אורן היתה טובה והסתיימה בתחושה שיש על מה לדבר. המגעים מתקיימים תוך כדי מו"מ שמנהלת קרדן למכירת שני נכסים מרכזיים שלה, וקבלת הלוואה תמורת שעבוד הנכס השלישי, כשלהלוואה הזו הנציגות מתנגדת.

איתן רכטר, קרדן, צילום: עמית שעל איתן רכטר, קרדן | צילום: עמית שעל איתן רכטר, קרדן, צילום: עמית שעל

בדוחות קרדן לרבעון השני רשמו רואי החשבון שלה הערת עסק חי, שגררה הורדת דירוג של אג"ח החברה. זה היה הטריגר שהביא את קרדן הנשלטצת בידי יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, לגשת למומ עם המחזיקים להסדר חוב.

קרדן מימשה בשנה האחרונה מניות ג'יטיסי בהיקף של 160 מיליון שקל שאיפשרו לה לפרוע 100 מיליון יורו למחזיקי האג"ח בפברואר האחרון. ג'יטיסי מחקה לאחר העיסקה כ-160 מיליון יורו מהונה ונדרשה להזרמת בעלים של כ-200 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות