אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
TODO: יוזמת הקוד הפתוח החדשה של פייסבוק

TODO: יוזמת הקוד הפתוח החדשה של פייסבוק

הרשת החברתית וחברות כגון גוגל וטוויטר ישתפו פעולה על מנת לקדם את השימוש בקוד פתוח במסגרת מחשוב ארגוני. הרעיון הוא לספק פלטפורמה שתשפר את השימושיות של אפליקציות קוד פתוח עבור חברות

17.09.2014, 16:44 | רפאל קאהאן

פייסבוק הכריזה שלשום (ב') כי היא משיקה יוזמה חדשה בשם TODO שמטרתה לאפשר לחברות וארגונים שימוש ואימוץ קל יותר של טכנולוגיות מבוססות קוד פתוח. היוזמה שלה שותפות גם חברות כגון גוגל, טוויטר, סקוור, GitHub, בוקס ודרופבוקס, תספק מספר כלים על מנת להבטיח שהשימוש בקוד פתוח ייהפך להרבה יותר פשוט, קל ויעיל.

קראו עוד בכלכליסט

החסם העיקרי כיום לשימוש בקוד פתוח בקרב חברות שאינן "טכנולוגיות" הוא החשש מפני מוצרים "חצי-אפויים" שיידרשו הסתמכות על צוות טכני יקר בשביל לתפעל אותן. החשש הזה הוביל לכך שעד היום מנהלי מחשוב מעדיפים להשקיע תקציבים גדולים במוצרי מדף שמאחוריהם נמצא מותג מוכר. פייסבוק, כמו גם גוגל וטוויטר למשל, נוהגות לשלב מוצרי קוד פתוח באופן שוטף במערכי המחשוב שלהן, הן בחומרה והן בתוכנה.

פרויקט TODO הוא איחוד כוחות של פייסבוק, גוגל וטוויטר לקידום הקוד הפתוח פרויקט TODO הוא איחוד כוחות של פייסבוק, גוגל וטוויטר לקידום הקוד הפתוח פרויקט TODO הוא איחוד כוחות של פייסבוק, גוגל וטוויטר לקידום הקוד הפתוח

פלטפורמת TODO תענה בשלב ראשון על שתי בעיות בעולם הקוד הפתוח. היא תאפשר לסמן פרויקטים בשלים, שמוכנים לשימוש, על ידי סימן מקביל לתו איכות. כמו כן היא תספק פלטפורמה לשיתוף פעולה בשלבי פרישה של מערכות קוד פתוח. אם על ידי החלפת טיפים, רעיונות או אפילו סיוע טכני בפתרון בעיות או באגים. בהמשך הפלטפורמה תשמש גם כמאגר ידע למהנדסים ולמפתחים.

פייסבוק, גוגל וטוויטר הן מהחברות המובילות בשימוש בטכנולוגיות קוד פתוח במסגרת מערכי המחשוב שלהן. פייסבוק עומדת כבר מאחורי יוזמות קוד פתוח כגון פרויקט ה-Open Compute שמיועד לאפשר פיתוח של ציוד עבור מרכזי נתונים מבוסס קוד פתוח. היא גם שותפה בפרויקט OpenStack שמספק פלטפורמת מחשוב ענן על בסיס אותו מודל והיא תומכת גדולה בעקרונות השימוש בקוד פתוח בתחום המחשוב הארגוני.

היתרון הגדול של שילוב כוחות מתבטא בחיסכון גדול של כסף וזמן עבור המשתמשים הסופיים. אחת הבעיות העיקריות של טכנולוגיות הקוד הפתוח הוא הצורך להתאים אותן לשימוש ייעודי בהתאם למשתמש. העומס שנוצר מתהליך הפיתוח גורם פעמים רבות לחברות מסורתיות להעדיף את השימוש במוצרים מסחריים שאינם דורשים השקעה יקרה. אם היוזמה החדשה תצליח להבשיל לפלטפורמה יעילה לקידום הקוד הפתוח, יתכן כי בעתיד נוכל לראות שימוש נפוץ יותר בתוכנה וחומרה מבוססת קוד פתוח. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות