אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרסום ראשון

דרמה בחברת החשמל: המנכ"ל אלי גליקמן התפטר מתפקידו

גליקמן מונה למנכ"ל החברה לפני כשלוש שנים - והתפטר בין השאר עקב אי-יישום הרפורמה בענף; לפני שבוע אמר: "אומרים לנו 'תתייעלו', אבל ידינו כבולות. אני לא שולט בפיטורים ולא בהכנסות, אבל אם בחורף הבא לא יהיה חשמל - יחפשו את הראש שלי"

22.09.2014, 18:41 | ליאור גוטמן

תדהמה במשק החשמל - מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן הודיע לפני שעה קלה (ב') לדירקטוריון החברה על כוונתו לעזוב את תפקידו. כך נודע ל"כלכליסט". גליקמן מונה לפני כשלוש וחצי שנים והוא החליף בתפקידו את עמוס לסקר, שגם כיהן בתפקידו 3 שנים. 

 
מבדיקת "כלכליסט" עולה כי גליקמן תולה את עזיבתו ברפורמה בחברת החשמל ובאי יכולתו לשלוט באופן מלא על מבנה ההכנסות וההוצאות של החברה. גליקמן נשא דברים דומים בבית הדין האזורי לעבודה רק לפני שבוע, שם טען שחברת החשמל לא שולטת בהכנסות כי היא אינה שולטת על התעריף, ואילו הוצאות החברה אינן תלוית בה בשל ההסכם הקיבוצי.
 
אלי גליקמן. התפטר
אלי גליקמן. התפטר צילום: עמית שעל

הרפורמה התקועה

בתחילת ספטמבר שלח מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסמך סיכום של הצעת המדינה לרפורמה בחברת החשמל, אך ניסנקורן דחה אותו על הסף. יום לפני כן הצהיר ניסנקורן בפני השופט רמי כהן שהמו"מ בין הצדדים כבר הגיע לסיכום סופי, וב־30 ביוני תוכננה חתימה רשמית על הרפורמה. "ב־2 ביולי התברר שאין אישור של שר האוצר לרפורמה", טען ניסנקורן. "לא שמעתי מיוגב קודם לכן שאין לו מנדט, אבל אחרי עשרה חודשים של משא ומתן, שלחה המדינה מכתב שמייצג גזירות חדשות ומכיל רק כ־40% מההסכמות".

על רקע הדברים, גליקמן תקף בשבוע שעבר את התנהלות משרד האוצר. גליקמן איים שאם לא תהיה רפורמה, תפטר החברה מאות עובדים, תסגור תחנות כוח לא יעילות ותעצור פרויקטים. הוא אף הזהיר שבתוך שנה וחצי החברה תאבד כ־30% מנתח השוק שלה. "זו שערורייה. אומרים לנו 'תתייעלו', אבל ידינו כבולות. אני לא שולט בפיטורים ולא בהכנסות, אבל אם בחורף הבא לא יהיה חשמל - יחפשו את הראש שלי", אמר.

מוועד עובדי חברת החשמל נמסר בתגובה: "ארגון העובדים מעריך את הצעד האמיץ של  גליקמן, ומקווה שצעד זה ידליק את הנורות האדומות במשרד האוצר המוליך את חברת החשמל לפשיטת רגל מכוונת. ההתפטרות של גליקמן מצטרפת להתפטרותו של המנכ"ל הקודם עמוס לסקר והתפטרותם של הדירקטורים אברהם נתן ואקהויז.

"האחריות למשבר בחברת החשמל מונחת על כתפי האוצר. ארגון עובדי חברת החשמל דורש למנות ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת התנהלות האוצר וקבלת ההחלטות בנושא הרפורמה. כנראה ששלושת המנכל"ים האחרונים בחברת החשמל שהתפטרו, הבינו כי עם התנהלות כזאת של האוצר לא ניתן להבריא את החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
להפריט את המדינה כולה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
להפריט הכל במדינה הארורה הזאת כולל את הממשלה האיומה מי שמע שפקיד בביטוח לאומי קובע לאחד 20% זכות ולאחר 32% על אותו דבר בדיוק, מעניין אותם רק להשבית את המשק כדי לקבל עוד ועוד ועוד על חשבוננו. להפריט את המדינה כולה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22.09.14
14.
עד מתי?
עד מתי יהנו העובדים מ: -קביעות (הטבה ששוה מליונים) -פנסיה תקציבית -חשמל חינם -משכורות הגבוהות במשק -יעילות ופריון מהנמוכים במשק (כל מה שצריך ע"מ להגיע לפנסיה זה להחתים כרטיס ולא לגנוב) -עובדים 15-20 שנים ומוצאים ג'וב - מנהל עבודה, סגן מנהל עבודה, ראש קבוצה, סגן ראש קבוצה וכך הלאה -סידורים חופשי ע"ח העבודה ועדיין בגרמניה הקרה יש יותר חשמל סולארי מאצלנו, ומטרפדים את היצרנים הפרטיים מלהתחרות בחברה כי העובדים דואגים לדור ההמשך. עד מתי יהיו פה עובדים מורמים מעם? עד מתי?
פילורי  |  22.09.14
לכל התגובות