אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
XPRIZE מציע 15 מיליון דולר למי שיפתח אפליקציית למידה עצמאית צילום: בלומברג

XPRIZE מציע 15 מיליון דולר למי שיפתח אפליקציית למידה עצמאית

הארגון מעניק פרסים לחברות ואנשים שמצליחים לפתור אתגרים טכנולוגיים. עתה, מתמקד בפתרון בעיית החינוך בעולם השלישי. המטרה היא לפתח אפליקציית אנדראיד שתאפשר לילדים בני 5 עד 12 ללמוד שפה, לוגיקה ומתמטיקה בעצמם

23.09.2014, 15:16 | הראל עילם
ארגון ה-XPRIZE העולמי, שמעניק פרסים ליזמים שפותרים אתגרים טכנולוגיים והנדסיים, הכריז אמש (ב') על הפרס הגדול ביותר שלו אי פעם: הארגון יעניק 15 מיליון דולר לארגון, או יזם שיפתח אפליקציה שתפתור את בעיית החינוך של העולם השלישי.

קראו עוד בכלכליסט

הרעיון הוא לבנות יישום אנדרואיד מבוססת קוד פתוח שיעודד ילדים בני 5 עד 12 לרצות ללמוד - ותסייע להם ללמוד בכוחות עצמם וללא סיוע חיצוני שפה, קרוא וכתוב, לוגיקה ומתמטיקה. לפי הארגון, יש כיום כ-57 מיליון ילדים שלעולם לא יבקרו בבית ספר ו-250 מיליון ילדים נוספים שגם אחרי מספר שנות לימוד לא ידעו קרוא וכתוב. שם התחרות הוא Global Learning XPRIZE.

המטרה: לעזור לילדי העולם השלישי ללמוד שפות ומתמטיקה, צילום: אי פי אי המטרה: לעזור לילדי העולם השלישי ללמוד שפות ומתמטיקה | צילום: אי פי אי המטרה: לעזור לילדי העולם השלישי ללמוד שפות ומתמטיקה, צילום: אי פי אי

יוצרי התחרות מסבירים כי זהו האתגר "הכי חשוב שהם נתקלו בו עד כה" ואומרים כי נדרשת צורה חדשה לחלוטין של חשיבה על חינוך ולימוד - מעבר ללומדות קיימות. על הילדים לרצות ללמוד ולהשתמש באפליקציה, שצריכה לעודד אותם לחינוך אוטונומי גם במקומות שאין להם גישה לבתי ספר, מורים או אפילו אוכלוסיה היודעת קרוא וכתוב.

התחרות תהיה פתוחה בחצי השנה הקרובה להרשמה של גורמים מכל העולם, לרבות ישראל. המתמודדים יקבלו כשנה וחצי לפתח אב טיפוס של הפלטפורמה. ב-2016 יבחרו חמישה מועמדים שיזכו לקבל פרס של מיליון דולר, כדי לבצע בדיקות בשטח, עם כ-3,000 תלמידים. ב-2018 יבחר הגוף המנצח - על בסיס בחינת המיומנות של התלמידים בכל תחומי הלימוד. בארץ, ארגונים ישראלים שירצו לקחת חלק בתחרות יקבלו סיוע וליווי מקצועי מהיזם ינקי מרגלית, העתידן ד"ר רועי צזנה וקרן ההון סיכון Terra Venture Partners. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות