אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויסקי במהדורה מיוחדת יימכר ב-25 אלף דולר צילום: theglenlivet.com

ויסקי במהדורה מיוחדת יימכר ב-25 אלף דולר

חברת גלנוויט משיקה את המהדורה, שתכלול רק מאה בקבוקי ויסקי סינגל מאלט נדיר בן 50 שנה, ותיקרא וינצ'סטר. הבקבוק הראשון יועמד למכירה ביום רביעי

28.09.2014, 20:55 | שירות כלכליסט
מותג הוויסקי גלנוויט (Glenlivet) משיק מהדורה אקסקלוסיבית של ויסקי סינגל מאלט נדיר בן 50 שנה, שייקרא גלנוויט וינצ'סטר קולקשיון. המשקה הראשון מהמהדורה שייצא לחנויות הוא משקה ויסקי מ-1964, שיימכר עבור 25 אלף דולר לבקבוק. משמעות הדבר הוא שכל לגימה תעלה כ-650 דולר. בסך הכל החברה תפיץ 100 בקבוקים של משקה זה.

קראו עוד בכלכליסט

הבקבוק הראשון של המשקה יימכר החל מיום רביעי הקרוב בחנות הכלבו היוקרתית הרודס בלונדון, שבועיים לאחר מכן יופצו בקבוקים נוספים ברחבי העולם, כולל בארה"ב, בטייוואן ובסין.

גלנוויט וינצ גלנוויט וינצ'סטר קולקשיון. 25 אלף דולר לבקבוק | צילום: theglenlivet.com גלנוויט וינצ

הוויסקי, הנקרא על שם המזקק הראשי של החברה, אלן וינצ'סטר, הוכנס לראשונה לחבית באפריל 1964. "הפצת המשקה הזו מהווה ציון דרך עבור גלנוויט", הגיב וינצ'סטר. "חביות בגיל ובאיכות הזו הן נדירות במיוחד, ואני גאה להציג את המהדורה הראשונה של המבחר השמור היטב הזה".

לפי התיאורים, הוויסקי הוא בעל ניחוחות עשירים של אגס ואפרסק וטעם של אגסים, תפוזים, דובדבנים, טופי וכרמל.

על אף המחיר הגבוה, נראה שבהחלט יהיה ביקוש לבקבוקים הנדירים. בשנים האחרונות, מהדורות מוגבלות של משקאות ויסקי סינגל מאלט זכו להצלחה בקרב האספנים. ויסקי היילנד, חברה סקוטית שעוקבת אחר שוק הוויסקי טוענת כי המחירים עבור אלף בקבוקי הסינגל מאלט הנחשבים ביותר, טיפסו ב-175% מאז 2008.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות