אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייפאל לא שולבה בשירות התשלום של אפל בגלל שותפות עם סמסונג צילום: בלומברג

פייפאל לא שולבה בשירות התשלום של אפל בגלל שותפות עם סמסונג

אפל קיימה מגעים עם ענקית התשלומים, אך ביטלה אותם כשגילתה שהחברה עובדת עם יריבתה הקוריאנית. כשלון המגעים היה אחת הסיבות לעזיבת דיוויד מרקוס, מנכ"ל פייפאל. יתכן שעם פיצול פייפאל מאיביי, תנסה שוב לחבור לאפל

01.10.2014, 13:32 | רפאל קאהאן

ענקית התשלומים פייפאל אינה חלק ממערכת הסליקה אפל פיי (Apple Pay), בשל הסכם שיתוף פעולה שיש לה עם סמסונג הקוריאנית. אפל רצתה לשלב את ענקית התשלומים המקוונים, אולם כשגילתה את ההסכם שלה עם סמסונג, חזרה בה וביטלה את המגעים להסכם.

קראו עוד בכלכליסט

הסכם שיתוף הפעולה של פייפאל עם סמסונג נחתם למרות התנגדות נשיא פייפאל בזמנו, דיוויד מרקוס. לטענתו ההסכם נכפה עליו על ידי מנכ"ל איביי, חברת האם של פייפאל, ג'ון דונהו. ואולם אתמול (ג') הודיעו איביי ופייפאל כי הן מתפצלות, כך שלא ברור אם פייפאל לא תנסה שוב את מזלה אצל אפל.

דיוויד מרקוס, נשיא פייפאל לשעבר, התנגד להסכם שנחתם עם סמסונג מה שהוביל לעזיבתו וכנראה גם לפיצול מאיביי, צילום: בלומברג דיוויד מרקוס, נשיא פייפאל לשעבר, התנגד להסכם שנחתם עם סמסונג מה שהוביל לעזיבתו וכנראה גם לפיצול מאיביי | צילום: בלומברג דיוויד מרקוס, נשיא פייפאל לשעבר, התנגד להסכם שנחתם עם סמסונג מה שהוביל לעזיבתו וכנראה גם לפיצול מאיביי, צילום: בלומברג

ההסכם של פייפאל עם סמסונג איפשר לה להטמיע את שירות התשלומים במכשירי הגלקסי S5. המשתמשים יכולים לאשר רכישות מקוונות על ידי שימוש בסורק טביעות האצבע המובנה של הגלקסי. למרות זאת המערכת אינה מאפשרת לשלם בחנויות רגילות ולא ניתן להשתמש בה כארנק אלקטרוני כמו במערכת של אפל.

ההחלטה של פייפאל להעדיף שותפות עם סמסונג הביאה את אפל לשתף פעולה עם חברת התשלומים סטרייפ (Stripe) שסיפקה את התשתית עבור שירות אפל פיי. מרקוס עבר מאז לפייסבוק והתנהלותו במסגרת המגעים לעסקה עם אפל היתה אחת הסיבות לכך.

מקורות שונים שהיו מקורבים לעסקה מסרו לאתר Bank Innovation כי מה ש"עורר זעם" באפל הייתה העובדה שהמשא ומתן מול סמסונג והחתימה על ההסכם התבצעו במקביל לשיחות שביצע מרקוס מול אפל. בנוסף, הכישלון של העסקה כנראה לא שיפר את המאזן השנתי של פייפאל, מה שנחשב כאחת הסיבות לפיצול בינה לבין איביי.   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות