אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בור ללא תחתית: GSK בודקת חשד לשחיתות גם באיחוד האמירויות צילום: בלומברג

בור ללא תחתית: GSK בודקת חשד לשחיתות גם באיחוד האמירויות

יצרנית התרופות בודקת מידע שלפיו עובדיה באיחוד האמירויות העבירו תשלומים באופן לא ראוי; באחרונה הטילו עליה הרשויות בסין קנס של כחצי מיליארד דולר

08.10.2014, 17:28 | שירות כלכליסט

יצרנית התרופות גלקסו סמית קליין (GSK), שהרשויות בסין הטילו עליה באחרונה קנס של 489 מיליון דולר בשל שחיתות, הודיעה כי היא חוקרת חשדות לגבי שחיתות בפעילותה באיחוד האמירויות.

יצרנית התרופות הגדולה בבריטניה מסרה שהחקירה מגיעה לאחר שקיבלה אימייל שבו נטען כי החברה מבצעת תשלומים לא ראויים באמירויות. כפי הנראה הגיע הדיווח מאחד מסוכני המכירות של החברה במדינה, מדווח CNBC.

מפעל של GSK בסין, צילום: רויטרס מפעל של GSK בסין | צילום: רויטרס מפעל של GSK בסין, צילום: רויטרס

החקירה נגד GSK בסין נפתחה ביולי 2013; לפי המשטרה, החברה הזרימה עד 3 מיליארד יואן לסוכנויות נסיעות; אלה ארגנו, לבקשת ענקית התרופות, כנסים מקצועיים לרופאים בהם הועבר אליהם תשלומי שוחד.

 

GSK כבר מנהלת חקירות בגין חשדות לתשלומי שוחד בכמה מדינות במזרח התיכון, בהן לבנון, ירדן, סוריה ועיראק וכן בפולין. "כפי שכבר אמרנו, אנו פותחים בחקירה לגבי פעילותנו במזרח התיכון בעקבות תלונות שקיבלנו. חקירה זו נמשכת וטענות ספציפיות שהועלו נבדקות עתה לגופן במסגרת החקירה", אמר דובר מטעם החברה.

GSK וחברות נוספות נמצאות תחת זכוכית המגדלת של הרשויות לאחר שערוריית הענק בסין, שפגעה במכירות החברה והכתימה את שמו של מנכ"ל החברה אנדרו וויטי. במקביל,

רשויות החוק בבריטניה ובארה"ב מרחיבות את החקירות של מקרי שחיתות מעבר לים של חברות רב-לאומיות; כך, סנופי (Sanofi) הצרפתית מסרה ביום שני כי הודיעה לרשויות החוק בארה"ב על תשלומים בלתי חוקיים שנעשו על ידי עובדיה לגורמים במערכת הבריאות במזרח אפריקה ובמזרח התיכון. גם נוברטיס קיבלה זימון לבית משפט במסגרת תסיעה מצד הרשויות בארה"ב המאשימות את יצרנית התרופות השוויצרית בתשלומי שוחד בהיקף מיליארדי דולרים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות