אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: האינפלציה בשפל של כמעט 5 שנים צילום: בלומברג

סין: האינפלציה בשפל של כמעט 5 שנים

מדד המחירים לצרכן רשם בספטמבר עלייה של 1.6% לעומת החודש המקביל אשתקד; כלכלן ב-ING: "הרשויות סבורות שהכלכלה במצב טוב, ולא דרושים הפחתת ריבית או קיצוץ בדרישות יחס הנזילות בבנקים"

15.10.2014, 09:27 | שירות כלכליסט

שיעור האינפלציה בסין ירד לרמת שפל הנמוכה ביותר שלו מזה כמעט 5 שנים. האטה זו מחזקת את הסימנים להאטה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

מדד המחירים לצרכן רשם בספטמבר עלייה של 1.6% לעומת החודש המקביל אשתקד – רמתו הנמוכה ביותר מאז ינואר 2010, ונמוך בהשוואה לציפיות בשווקים שהיה לעלייה שנתית של 1.7%. באוגוסט רשם המדד עלייה של 2%.

ייתכן כי ההאטה באינפלציה נובעת מתנאי מזג אוויר טובים לקציר, אמר ל-BBC טים קונדון מ-ING. "באופן טיפוסי החודשים שבהם אנו דואגים לגבי מצב המזון בסין הם באמצע השנה ובתחילת ינואר-פברואר, כך שאנו בתקופה רגישה כעת לאינפלציה של מרכיבי מזון".

שוק בבייג שוק בבייג'ינג | צילום: בלומברג שוק בבייג

כלכלנים אמרו כי הנתונים החדשים מקנים לקובעי המדיניות מרווח רחב לנקטית צעדים לתמרוץ הכלכלה, מאחר שהאינפלציה נמוכה בהרבה מהיעד השנתי של ממשלת סין שעומד על 3.5%. ואולם קיימות מחלוקות בדבר הסיכויים להתערבות ממשלתית.

"אני שומע מהרשויות שהן חשות שהכלכלה באופן כללי במצב טוב ולא נזקקת לסיוע מקיף שיגיע מקיצוץ ריבית הפיקדונות או של דרישות יחס הנזילות בבנקים", אמר קונדון.

ואכן, נתוני המסחר מסין ביום שני אכן הראו שהייצוא והייבוא היו גבוהים בהרבה מהצפוי והוסיפו עודף של 31 מיליארד דולר למאזן המסחרי.

ואולם כלכלנים בסין אמרו כי נתוני האינפלציה הבלתי צפויים מצביעים על חולשת הכלכלה המקומית: "אנו מצפים מקובעי המדיניות לנקוט צעדים נוספים לייצוב הכלכלה. האפשרות של קיצוץ ריביות תגבר בחודשים הבאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות