אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שנים של עיכובים: נכנסה לתוקפה תוכנית לבניית 1,800 יח"ד בגבעת שמואל צילום: עמית שעל

לאחר שנים של עיכובים: נכנסה לתוקפה תוכנית לבניית 1,800 יח"ד בגבעת שמואל

התוכנית צפויה להגדיל את מספר יחידות הדיור בעיר בכ-25%. התוכנית הופקדה לראשונה בוועדה המחוזית בשנת 2002 ואולם התעכבה בשל מאבקים משפטיים סביב סלילת כביש מכבית

20.10.2014, 11:48 | יעל דראל

בשבוע האחרון, בתום שנים של עיכובים והיסטוריה של מאבקים משפטיים, נכנסה לתוקפה תוכנית לבניית 1,800 יחידות דיור ב-20 מגדלים במזרח גבעת שמואל (בסמוך לכביש מכבית). על פי נתוני העירייה, התוכנית צפויה להגדיל את מספר יחידות הדיור בעיר בכ-25%. תוכנית זו, המשתרעת על פני כ-300 דונם כוללת בין השאר גם כ-70 דונם של שטחים ציבוריים פתוחים ועוד כ-45 דונם המיועדים לטובת מבני ציבור, בהם בית ספר תיכון חדש שייבנה בשכונה.

בניינים בגבעת שמואל, צילום: עמית שעל בניינים בגבעת שמואל | צילום: עמית שעל בניינים בגבעת שמואל, צילום: עמית שעל

התוכנית הופקדה לראשונה בוועדה המחוזית בשנת 2002 ואולם אחת הסיבות המרכזיות שבגללן התעכבה התוכנית נעוצה בעובדה שלפני כ-15 שנה הפקיעה הרשות הלאומית לדרכים חלק מהקרקע באזור לטובת סלילתו של כביש מכבית – צעד שהוביל למאבקים משפטיים סביב מימוש זכות הפיצוי של בעלי הקרקע במקום.

בעירייה ציינו כי התוכנית, שקודמה באמצעות משרד טיטו אדריכלים, הינה התוכנית המשמעותית הראשונה מבחינת היקף הבנייה בעיר מאז שלהי שנות ה-90. "מדובר בתב"ע המהווה השלמה לשכונת רמת הדר בדרום העיר ותהיה לה השפעה משמעותית מבחינת המשך פיתוח העיר והשירות לתושבים. נקפיד על מכסת דירות קטנות לזוכות צעירים", ציין ראש העיר, יוסי ברודני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות