אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חבילת השכר של מנכ"ל מיקרוסופט בשנה החולפת - 84.3 מיליון דולר צילום: רויטרס

חבילת השכר של מנכ"ל מיקרוסופט בשנה החולפת - 84.3 מיליון דולר

חבילת השכר של סאטיה נאדלה שמונה לתפקיד המנכ"ל בינואר האחרון, עשויה עוד לגדול - במידה שביצועי מניית החברה יהיו טובים מ-80% מהמניות ב-S&P 500

21.10.2014, 10:30 | בלומברג

מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, הרוויח עבור השנה הפיסקלית האחרונה חבילת תגמולים בשווי של 84.3 מיליון דולר - פי 11 מהשכר שהרוויח בשנה הקודמת.  

קראו עוד בכלכליסט

נאדלה מונה לתפקיד המנכ"ל בינואר, חמישה חודשים לפני סיום השנה הפיסקלית. בעקבות המינוי הוענקו לו מניות בשווי פוטנציאלי של 59.2 מיליון דולר, כך עולה ממסמכים שהוגשו השבוע לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). בנוסף, הוא זכה לבונוס חד פעמי בשווי 13.5 מיליון דולר.

על מנת שנאדלה יהיה זכאי לבונוס המניות, מניית מיקרוסופט צריכה לרשום ביצועים טובים משל 60% מהמניות הנסחרות במדד S&P 500. אם הביצועים של החברה יהיו טובים משל 80% משאר המניות במדד, הבונוס צפוי לגדול ל-88.8 מיליון דולר.

סאטיה נדאלה, צילום: בלומברג סאטיה נדאלה | צילום: בלומברג סאטיה נדאלה, צילום: בלומברג

חשיפת השכר של נאדלה מגיעה לאחר שבתחילת החודש הסתבך בעקבות דברים שאמר על העלאות שכר של נשים. בכנס לקידום נשים בעולם הטכנולוגיה טען נאדלה כי נשים בתעשייה לא צריכות לבקש העלאה בשכר אלא פשוט להאמין במערכת. הוא נאלץ להתנצל לאחר מכן על הדברים, והודה כי לא תרמו לצמצום פערי השכר בתחום.

ממסמכים שהוגשו לרשות ני"ע בפברואר עולה כי עבור השנה הפיסקלית הנוכחית חבילת התגמול של נאדלה עומדת על 18 מיליון דולר, כולל משכורת של 1.2 מיליון דולר, בונוס במזומן בגובה פי 3 משכר הבסיס ובונוס בצורת מניות בשווי של 13.2 מיליון דולר.

מהמסמכים שהוגשו השבוע עולה עוד כי סמנכ"לית הכספים הראשית איימי הוד הרוויחה בונוס של 4.67 מיליון דולר, שנועד לעזור לשמור אותה בחברה, בעוד שסמנכ"ל התפעול קווין טרנר זכה בבונוס חד פעמי של 10.1 מיליון דולר. הבונוסים האלה יחולקו בתשלומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות