אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משחק ילדים? טויס אר אס השיקה בובות המבוססות על "שובר שורות" צילום: Toys R' us

משחק ילדים? טויס אר אס השיקה בובות המבוססות על "שובר שורות"

הורים זועמים על השקת הבובות מסדרת הפשע, בהן בובה של סוחר סמים האוחז באקדח ובשקית של גבישי סם. אחת האמהות: "אני ממש לא יכולה לחכות עד שהבן שלי יגדל להיות כזה"

21.10.2014, 12:12 | שירות כלכליסט
רשת הצעצועים האמריקאית טויס אר אס נמצאת תחת מתקפת ביקורת מצד הורים נזעמים בשל השקת קולקציית בובות המבוססות על סדרת הפשע המצליחה "שובר שורות".

קראו עוד בכלכליסט

אחת מהבובות, שמחירן 17.99 דולר האחת, היא של סוחר סמים האוחז באקדח ובשקית שבה יש כסף ואבנים כחולות האמורות לייצג את גבישי הסם קריסטל מת'.

הבובות של דמויות מ"שובר שורות". "אין דבר המסמל ילדות כמו בובה עם שקית מלאה בסמים", צילום: Toys R הבובות של דמויות מ"שובר שורות". "אין דבר המסמל ילדות כמו בובה עם שקית מלאה בסמים" | צילום: Toys R' us הבובות של דמויות מ"שובר שורות". "אין דבר המסמל ילדות כמו בובה עם שקית מלאה בסמים", צילום: Toys R

דמויות אחרות לבושות בחליפות מגן שאותם נוהגים רוקחי סמים ללבוש בעת הכנת הסם.

הסדרה "שובר שורות" נסובה סביב מורה לכימיה בבית ספר תיכון המתחיל לייצר ולמכור את הסם קריסטל מת' ביחד עם תלמיד לשעבר. זאת על מנת להרוויח די כסף להותיר למשפחתו לאחר שימות ממחלת הסרטן שבה לקה. הסדרה רוויה בסצנות אלימות וסמים. עד לסיומה של הסדרה השנה שעברה, היא זכתה במספר פרסי אמי ובפרסים אחרים.

הבובות נמכרות במסגרת הסכם של רשת הצעצועים עם סוני, שלה זכויות על הסדרה. כך מדווח ה"דיילי טלגראף".

על אף שהבובות מיועדות למבוגרים ולילדים מעל גיל 14, הורים זועמים פרסמו מטח ביקורות בעמוד הפייסבוק של רשת טויס אר אס שבהם אמרו כי הם לא מוכנים לחשוף את ילדיהם לסחר בסמים, אפילו בגיל 15.

אם אחת כתבה בלעג: "אין דבר המסמל ילדות כמו בובה עם שקית מלאה בסמים. אני ממש לא יכולה לחכות עד שהבן שלי יגדל להיות כזה". אם אחרת התריסה: "זהו שפל חדש. צעצועים מ'שובר שורות'? קדימה הפגינו מינימום מוסר ושכל והורידו אותם מהמדפים".

הורים אחרים דרשו במפגיע בעצומה להוריד את הבובות מהמדפים.

רשת הצעצועים וחברת סוני סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות