אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלויות האצטדיון האולימפי בלונדון צומחות צילום: איי אף פי

עלויות האצטדיון האולימפי בלונדון צומחות

משלמי המסים התבקשו לספק 50 מיליון ליש"ט נוספים כדי להמיר את האצטדיון האולימפי למגרש החדש של ווסטהאם יונייטד

22.10.2014, 14:57 | שירות כלכליסט

משלמי המסים התבקשו לספק 50 מיליון ליש"ט נוספים כדי להמיר את האצטדיון האולימפי למגרש החדש של ווסטהאם יונייטד. עם זאת, במועדון לא מתכוונים לשלם פני נוסף עבור המהלך.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני ווסטהאם. הציבור שילם את העלות המקורית של המבנה המרכזי לאולימפיאדת 2012, שעמדה על 429 מיליון ליש"ט, ו-139 מיליון ליש"ט מעלות ההמרה, שהסתכמה ב-154 מיליון ליש"ט, כשאת 15 מיליון ליש"ט הנותרים העבירה ווסטהאם., צילום: איי אף פי שחקני ווסטהאם. הציבור שילם את העלות המקורית של המבנה המרכזי לאולימפיאדת 2012, שעמדה על 429 מיליון ליש"ט, ו-139 מיליון ליש"ט מעלות ההמרה, שהסתכמה ב-154 מיליון ליש"ט, כשאת 15 מיליון ליש"ט הנותרים העבירה ווסטהאם. | צילום: איי אף פי שחקני ווסטהאם. הציבור שילם את העלות המקורית של המבנה המרכזי לאולימפיאדת 2012, שעמדה על 429 מיליון ליש"ט, ו-139 מיליון ליש"ט מעלות ההמרה, שהסתכמה ב-154 מיליון ליש"ט, כשאת 15 מיליון ליש"ט הנותרים העבירה ווסטהאם., צילום: איי אף פי

חברת הבנייה בלפור ביטי ביקשה הון נוסף כדי להשלים את העבודה על האצטדיון, לאחר שבחודש שעבר התגלו סיבוכים הקשורים להרחבת הגג. הציבור שילם את העלות המקורית של המבנה המרכזי לאולימפיאדת 2012, שעמדה על 429 מיליון ליש"ט, ו-139 מיליון ליש"ט מעלות ההמרה, שהסתכמה ב-154 מיליון ליש"ט, כשאת 15 מיליון ליש"ט הנותרים העבירה ווסטהאם.

כעת, לאחר שורה של אזהרות רווח, בבלפור ביטי רוצים עוד 50 מיליון ליש"ט בנוסף לסכום הזה כדי לסיים את העבודה, כך שהעלות הכוללת של המתקן עשויה להיות גבוהה מ-600 מיליון ליש"ט.  תאגיד פיתוח המורשת של לונדון (London Legacy Development Corporation), המפעיל של האצטדיון, מנהל מגעים עם החברה סביב העלות הגדלה. לפי התנאים של חוזה השכירות ל-99 שנה שסוכמו עם ווסטהאם, הקבוצה לא תצטרך לשאת בעלויות הנוספות.

הקבוצה צפויה לעבור לאצטדיון ב-2016, לפי התכנון, לאחר שחמישה משחקי רוגבי במסגרת גביע העולם יתקיימו שם בספטמבר ובאוקטובר של השנה הבאה.

לעבודות הגג מראש ניתנה הערכת עלות גמישה, שכן מדובר בעבודות ייחודיות בכל הקשור לפיתוח אצטדיון, והכסף הושם בצד בקרן מיוחדת. עם זאת, אם יישאר כסף בקרן הוא יוחזר לציבור. בתאגיד פיתוח המורשת, שבראשו יושב ראש עיריית לונדון בוריס ג'ונסון, מקווים כי העלות הנוספת תהיה נמוכה מ-50 מיליון ליש"ט, וניתן יהיה לכסות אותה על ידי קיצוץ בתחומים אחרים בפארק האולימפי. אולם מהלך כזה יטיל ספק במורשת של לונדון 2012.

אחד המבקרים הנחרצים ביותר נגד הכספים שהוצאו על האצטדיון האולימפי, אנדרו בוף חבר ב- Conservative London Assembly, טען כי העלות הנוספת נובעת מההחלטה לשמור על מסלולי האתלטיקה ולהתקין מושבים ניתנים להזזה באצטדיון במזרח לונדון. "אני חושב שצפויות לנו חדשות רעות נוספות, אני חושב שכל הכסף שמבזבזים לוקח מהמורשת של הפארק", הוסיף. "בקרוב מאד אני מניח שתושבי לונדון יתאספו כדי להרוס את האצטדיון".

דובר מטעם תאגיד המורשת הגיב: "יש עוד שנתיים עד לסיום הפרויקט, ואין לנו ספק שבלפור ביטי יוכלו לעמוד בתכנית. זהו פרויקט מורכב ותמיד יש דיונים מתמשכים לגבי אלמנטים ספציפיים בתוכו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות