אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיבוץ שדות ים עורך לחברים סדנאות להתנהלות כספית צילום: נמרוד גליקמן

קיבוץ שדות ים עורך לחברים סדנאות להתנהלות כספית

לכלכליסט נודע כי בקיבוץ, שעומד בפני חלוקה אפשרית של כ־400 מיליון שקל לחבריו כתוצאה ממכירת אבן קיסר, מקיימים סדנאות לניהול כספים. הקיבוץ: "זה לא קשור לאקזיט"

29.10.2014, 09:11 | גולן חזני

קיבוץ שדות ים ממשיך להיערך לאירוע הגדול של חלוקת דיבידנד ענק לחברי הקיבוץ, בהיקף של עד 400 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי בשבועות האחרונים מקיים הקיבוץ לחברים סדנא כלכלית מיוחדת שתיתן לחברים כלים לטפל בסכום כסף גדול. את הסדנה מעבירים מומחים חיצוניים ובמפגשים נרשמת נוכחות גבוהה יחסית.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור ביצע שדות ים אקזיט ענק במניות חברת אבן קיסר שבשליטתו כשלפני חמישה חודשים מכר 19% מהמניות תמורת כמיליארד שקל – כ־600 מיליון שקל אחרי מסים. בימים אלה מתקיים פולמוס בקיבוץ לגבי אופן השימוש בכסף. עיקר המאבק הוא בין חברים שדורשים לחלק את רוב הכסף במזומן לחברי הקיבוץ, לאלו שסבורים שיש לשמור חלק ממנו ולהשקיע בתשתיות ובפנסיות. חברי הקיבוץ יידרשו להצביע בקרוב על אופן חלוקת הכסף, כשאחת האופציות היא חלוקת 300–400 מיליון שקל מהסכום בין החברים (והשאר לפנסיות ותשתיות והשקעות שונות). במקרה כזה יקבל כל חבר כמיליון שקל, כך שמשפחה המורכבת משני חברים תקבל 2 מיליון שקל, סכום שמספיק לרכישת דירה נאה בגוש דן. בסדנה מקבלים החברים הסברים על השקעות שונות, פנסיה, מניות, אג"ח, וכלכלת בית בסיסית ומתקדמת במטרה לאפשר להם להתמודד עם חלוקת הדיבידנד הענק וגם עם הפרטה אפשרית של הקיבוץ, שבסיומה יצטרך כל חבר לנהל משק בית עצמאי.

מפעל אבן קיסר , צילום: נמרוד גליקמן מפעל אבן קיסר | צילום: נמרוד גליקמן מפעל אבן קיסר , צילום: נמרוד גליקמן

מקיבוץ שדות ים נמסר בתגובה: "כמקובל בשנים האחרונות בקיבוצים רבים ובאוכלוסיית ישראל בכלל, מקיים גם שדות ים לחבריו סדנאות לחינוך פיננסי, התנהלות כלכלית וצרכנות נבונה. על קיום הסדנאות הוחלט ללא כל קשר להחלטה על חלוקת כספים כזו או אחרת, אם וכאשר יוחלט על כך בהמשך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות