אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיוע לעסקים בדרום: הסוכנות היהודית תעניק הלוואות בסך 17 מיליון שקל צילום: ישראל יוסף

סיוע לעסקים בדרום: הסוכנות היהודית תעניק הלוואות בסך 17 מיליון שקל

ההלוואות, בערבות הסוכנות, מיועדות לעסקים קטנים ובינוניים בטווח של 40 ק"מ מרצועת עזה. כמו כן, זכאים להלוואה עסקים בנגב בתחומי השירות, התיירות והקמעונאות שנפגעו במהלך מבצע "צוק איתן"

05.11.2014, 11:45 | מעין מנלה

הסוכנות היהודית, בתרומת הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (JFNA), תעניק הלוואות של עד 100 אלף שקל לכ-170 עד 200 עסקים קטנים ובינוניים בדרום. סך הסיוע יעמוד על כ-17 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואות בתנאים מועדפים מיועדות לעסקים קטנים ובינוניים שפעילותם העסקית נפגעה באופן משמעותי עקב מבצע "צוק איתן". מדובר בכלל העסקים במרחק עד 40 ק"מ מעזה, בהתאם לרשימת היישובים בפרסומי הממשלה, וכן, העסקים בנגב שנפגעו פגיעה משמעותית בפעילות או בהכנסה מתחומי השירות, התיירות והקמעונאות.

"המדינה מקשה ודורשת השוואות לשנים קודמות, לנו מספיק הסבר והמטרה היא לעזור כמה שיותר עסקים. מעבר לטווח של 40 ק"מ יש לנו גם מענה לשאר הנגב לעסקים בתחומים שנפגעו במיוחד. למשל, מסעדה באילת או בירוחם אינן זכאיות לסיוע מהממשלה אך כן לסיוע של הלוואה מהסוכנות", אומר  אמיר שניידרמן, מנהל פיתוח כלכלי בסוכנות היהודית.

בית קפה ריק בבאר שבע במהלך צוק איתן, צילום: הרצל יוסף בית קפה ריק בבאר שבע במהלך צוק איתן | צילום: הרצל יוסף בית קפה ריק בבאר שבע במהלך צוק איתן, צילום: הרצל יוסף

הריבית שנגבית על ההלוואות היא בגובה פריים + 1.5% עם תקופת גרייס של 6 חודשים ואחריהם 5 שנות החזר של קרן וריבית. הסוכנות היהודית מעמידה מצידה ערבות בשיעור של 70% מההלוואה. כמו כן, נדרש ערב מצד הלווים לטובת ההלוואה, שניתנת באמצעות בנק אוצר החייל.

התהליך לקבלת ההלוואות מקוצר והפניה הינה ללא עלות. העסקים יצטרכו להראות פגיעה בפעילות בהשוואה לחודשים קודמים או לשנה שעברה. עסקים קטנים שרק נפתחו בסמוך למבצע, אשר אינם נכללים בעסקים הזכאים לסיוע מטעם המדינה, יוכלו גם כן לקבל הלוואה מטעם הסוכנות. על מנת לקבל הלוואה על עסקים קטנים העומדים בקריטריונים לפנות למנהל הקרנות של הסוכנות בדרום אשר יפנה אותם ליועץ עסקי או לפנות לסניפי המעוף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות