אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש GCHQ: דאע"ש משתמשים בפייסבוק ובטוויטר לתיאום פעולות טרור

ראש GCHQ: דאע"ש משתמשים בפייסבוק ובטוויטר לתיאום פעולות טרור

בזמן שאזרחי העולם, עיתונאים ופעילים תוקפים את חברות האינטרנט הגדולות על שיתוף הפעולה שלהן עם ממשלות המערב, סוכנות הביון GCHQ טוענת שששיתוף הפעולה אינו מספק - וכי טרוריסטים משתמשים בפלטפורמות חברתיות כרשתות פיקוד ושליטה

05.11.2014, 17:30 | נמרוד צוק

בשנה האחרונה, חברות האינטרנט הגדולות מנסות להתנער מביקורת הפומבית שעלתה בעקבות ההדלפות של אדוארד סנודן, לפיהן הן נתנו לסוכנויות הביון גישה מלאה לתשתיות ומאגרי המידע שלהן. אבל דווקא עכשיו רוברט האנגן, ראש סוכנות ביון האותות הבריטית GCHQ, קורא לחברות להגביר את שיתוף הפעולה עם סוכנויות הביון. הוא ציין למשל כי ארגון הטרור של דעא"ש משתמש בפייסבוק, וואטסאפ וטוויטר כרשתות פיקוד ושליטה לתיאום פעולות טרור.

קראו עוד בכלכליסט

"החברות הללו נמצאות בהכחשה בנוגע לתפקיד שהן ממלאות בסיוע לטרור. GCHQ וסוכנויות הביון הבריטיות האחיות שלה, MI5 והשירות החשאי, זקוקים לשיתוף פעולה גדול יותר מהסקטור הפרטי, כולל חברות הטכנולוגיה האמריקאיות הגדולות ששולטות ברשת, כדי להתמודד בהצלחה עם האתגרים החדשים של הטרור הבינלאומי", אמר  האניגן בראיון עם העיתון המקומי מירור.

מטה סוכנות הביון GCHQ מטה סוכנות הביון GCHQ מטה סוכנות הביון GCHQ

"הרשתות החברתיות אולי לא אוהבות את זה, אבל הן הפכו בשנים האחרונות לאמצעי השליטה החביב על טרוריסטים ופושעים, שמשתמשים ביכולות החדשות שלהן כמו כל אחד מאיתנו", הוא טען, והצהיר כי החברות צריכות לאפשר חקירה מסודרת ויסודית של השימוש לרעה שנעשה במשאבים שהן מספקות לציבור.

כדוגמה לרמת השליטה הגבוהה של ארגוני הטרור במדיה החברתית, סיפר האניגן על ההחלטה של דעא"ש להציג הכל - מלבד אקט עריפת הראש עצמו - בסרטוני ההוצאה להורג של השבויים המערביים שהפיצו ברשת. זאת על מנת להבטיח שהם לא יוסרו על ידי כלי הצנזורה של פייסבוק.

מי שכפי הנראה לא מסכים עם האניגן הוא ארגון "עיתונאים ללא גבולות", שביקר בצורה תקיפה את הפרקטיקות של הארגון, והגדיר בדו"ח שיצא לפני כחצי שנה את בריטניה כאלופת העולם במעקב אחר אזרחים, וכמדינה שעוקפת את החוק בצורה בוטה אפילו יותר מה-NSA האמריקאי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות